الیزابت بنکس از اسپیلبرگ عذرخواهی کرد | الیزابت بنکس: مسئولیت هر آنچه گفتم را تماما به عهده می‌گیرم

الیزابت بنکس که در روزهای گذشته با انتقاد از استیون اسپیلبرگ مدعی شد این کارگردان سرشناس در هیچ‌کدام از فیلم‌های ساخته شده اش از بازیگر زن ، به عنوان بازیگر نقش اول زن استفاده نکرده است(!). بنکس چندی بعد با انتشار پستی در صفحه توییتر خود بابت اظهارات اخیرش عذرخواهی کرد. ستاره سه‌گانه «مرد عنکبوتی» و مجموعه فیلم‌های «بازی بقا» در تازه‌ترین توییت خود نوشت: «من منظورم را اشتباه بیان کردم. می‌خواهم از همین‌جا صریحا اعلام کنم مسئولیت هر آنچه گفتم را تماما به عهده می‌گیرم و از این بابت متاسفم.»

الیزابت بنکس | ۲fasl.com

به گزارش دوفصل به نقل از منبع خبری  بنکس هفته‌ی گذشته در مراسم اهدای جوایز «زنان سینما» حاضر شد و زمانی‌که برای
دریافت جایزه‌اش به روی صحنه رفته بود انتقاداتی را متوجه فیلمساز سرشناس هالیوود ساخت. اظهارات بنکس در روزهای گذشته حسابی در شبکه‌های مجازی به ویژه توییتر جنجال‌ساز شد، تا جایی‌که بازیگر و کارگردان ۴۳ ساله را وادار به عذرخواهی و ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، بنکس در ادامه توییت خود نوشته:«وقتی آن نظرات را مطرح کردم، به فیلم‌هایی فکر می‌کردم که استیون اخیرا کارگردانی کرده است. به هیچ وجه، قصد نداشتم اهمیت فیلم نمادین «رنگ ارغوانی» را نادیده بگیرم.» فیلم یاد شده در سال ۱۹۸۵ و با نقش‌آفرینی ووپی گلدبرگ و اپرا وینفری روی پرده رفت.
زمانی‌که بنکس روی صحنه و مشغول سخنرانی بود یکی از حاضران در سالن، نام این فیلم را با صدای بلند به این بازیگر یادآوری کرد. کارگردان فیلم «پیچ پرفکت» در بخشی از صحبت‌های خود گفته بود: «من برای تماشای «ایندیانا جونز» و «آرواره‌ها» به سینما رفته‌ام و تمام فیلم‌هایی که استیون اسپیلبرگ تا امروز ساخته را دیده‌ام اما او هیچ‌وقت فیلمی با محوریت نقش اول زن نساخته است. متاسفم، استیون. قصد ندارم تو را در مظان اتهام قرار بدهم، اما حرفم حقیقت دارد.»

استیون اسپیلبرگ ، کارگردان سرشناس سینمای ملل | ۲fasl.com

حمله بنکس با موجی از واکنش منفی حاضران در مراسم روبه‌رو شد و همان‌طور که قبلا هم گفته شد یکی از مهمانان گفته‌های او را تصحیح کرد. بنکس در سال ۲۰۰۲ در فیلم «اگه می‌تونی منو بگیر» به کارگردانی اسپیلبرگ مقابل دوربین رفته بود.

این بازیگر ۴۳ ساله همچنین در ادامه توییت خود آورده است: «کسانی که امتیاز و افتخار کارگردانی و تهیه فیلم‌های سینمایی را دارند، باید اشتباهات ما را به بزرگی خودشان ببخشند؛ چه درباره تبعیض نژادی یا اظهارات نادرستی از این دست باشد. من بسیار متاسفم.»

مدیر برنامه‌های اسپیلبرگ در پاسخ به تماس خبرنگار «هالیوود ریپورتر»، با اشاره به این که فیلمساز برنده اسکار این روزها درگیر فیلمبرداری جدیدترین پروژه‌اش فیلم «اسناد» است، گفته فعلا امکان دسترسی به او وجود ندارد.

296 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *