برای خرید پژو ۲۰۰۸ دست‌نگه دارید | احتمال قیمت ۱۲۰ میلیون تومانی

چندی پیش فروش خودروی پر حاشیه پژو ۲۰۰۸ آغاز شد و ما در مطلبی جداگانه به بررسی پژو ۲۰۰۸ پرداختیم.

حال در این مطلب نگاهی داریم بر نحوه قیمت گذاری و روند ثبت نام و نکاتی که شاید شما را از خرید این خودرو با چنین شرایطی باز دارد (و یا بلعکس!).

به گزارش دوفصل به نقل از دنیای اقتصاد،  ثبت‌نام برای خرید پژو ۲۰۰۸ در حالی آغاز شده است که طبق برنامه ایران خودرو، قرار است ۱۶ هزار دستگاه از این محصول پیش‌فروش شود. با توجه به اینکه ایران خودرو قصد دارد ۲۰۰۸‌های ثبت‌نامی را در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه (از ابتدای شهریور ۹۶ تا انتهای مرداد ۹۷) تحویل دهد، این شرکت باید به طور متوسط در هر ماه حدود یک هزار و ۳۵۰ دستگاه از این محصول را عرضه کند. همچنین اگر ۱۶ هزار دستگاه موردنظر را با توجه به بازه زمانی ۱۲ ماهه ایران خودرو برای تحویل پژو ۲۰۰۸، بر عدد ۳۶۵ تقسیم کنیم، این شرکت باید روزی ۴۴ دستگاه از این محصول جدید خود را به دست مشتریان برساند.

پژو ۲۰۰۸ | ۲fasl.com

طبعا ایران خودرو باید برنامه تیراژ خود برای پژوی جدید را نیز بر‌اساس همین آمار بچیند، در غیر این صورت تحویل ۲۰۰۸‌های ثبت‌نامی با تاخیر انجام شده و ممکن است مرداد ماه ۹۷ (آخرین موعد در نظر گرفته شده برای تحویل) را نیز رد کند. این در شرایطی است که طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایران خودرو در دو ماه ابتدایی امسال تنها ۴ دستگاه پژو ۲۰۰۸ را به تولید رسانده بود. البته ایران خودرویی‌ها در واکنش به این تیراژ اندک تاکید می‌کنند که همزمان با آغاز پیش‌فروش پژو ۲۰۰۸، تیراژ این محصول نیز افزایش خواهد یافت. اما جدا از این مساله، پرسش بزرگ در مورد پیش‌فروش پژو ۲۰۰۸ اینجاست که چرا ایران خودرو قیمت قطعی این محصول را اعلام نکرده است؟

حال مطلبی را می‌خوانید که موضوع را کمی برایتان جالب تر می‌کند!

میر آخورلو در گفتگوی تلفنی باخبرنگار خبرگزاری صدا وسیما علت دریافت ۶۰ میلیون تومان ودیعه پیش فروش پژو ۲۰۰۸ را مشخص نبودن قیمت نقدی آن دانست و افزود : هرچند براساس آئین نامه پیش فروش خودرو ، ودیعه دریافتی هنگام پیش فروش حداکثر ۵۰ درصد قیمت خودرو تعیین شده است اما چون قیمت فروش نقدی آن مشخص نشده است و پیش بینی می شود این خودرو با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان از خرداد سال آینده عرضه شود ، با پیش فروش ۶۰ میلیون تومانی موافقت شد.
وی گفت: در آئین نامه پیش فروش عادی خودرو اشاره شده است اگر پیش فروش بصورت قطعی یا فوری بود قیمت مشخص می شد ولی درمورد این خودرو نوع فروش ۱۲ ماهه است و قیمت خودرو در زمان تحویل و براساس آنچه در قرارداد قید شده است ، مشخص می شود.
میرآخورلو با اشاره به تحویل پژو ۲۰۰۸ از شهریورماه افزود : تولید انبوه این خودرو با ۲۴۰۰ دستگاه در ماه از آذر امسال شروع می شود و با در نظرگرفتن تغییرات نرخ ارز و حقوق و دستمزد قرار شد ۶۰ میلیون تومان ودیعه بعنوان پیش فروش از متقاضیان دریافت شود.
وی با بیان اینکه براساس قانون حداقل سود سپرده بانکی به ودیعه گذاران پرداخت می شود ، گفت : اگر قیمت خودرو زیر ۱۰۰ میلیون تومان باشد به ودیعه گذاران ۱۵ درصد سود پرداخت می شود.

حال کمی فکر کنید با این نوع قیمت گذاری اگر خودرو به ۱۲۰میلیون تومان برسد آیا ارزش خرید دارد؟ خودرویی که رقیب‌های وارداتی زیادی دارد که شاید بهتر باشد به آنها نیز نگاهی انداخت…

 

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”2fasl.com”]منبع:دنیای اقتصاد | اسب‌بخار[/button]

 

200 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *