شایعه مرگ کلینت ایستوود ، بار دیگر در فضای مجازی

پس از پیچیدن شایعه مرگ کلینت ایستوود در فضای مجازی و توییتر، کاربران اینترنت برای ساعاتی درگیر ابهام و تردید درباره درستی این خبر شدند. شروع این شایعه از یک سایت خبری غیر رسمی با طراحی مشابه سایت خبرگزاری CNN بود، که اقدام به انتشار خبر درگذشت کارگردان و بازیگر ۸۷ ساله بر اثر حمله قلبی کرد. این سایت ادعا داشت که یک‌نفر با ۹۱۱ تماس گرفته تا از کشف جسد یک مرد در خانه ایستوود خبر بدهد. اما این‌طور که مشخص است وی که همین سه هفته پیش، سالگرد تولدش را جشن گرفته بود، در صحت و سلامت کامل است.

این سایت تحت عنوان ” CNN Global News “، گزارش خودش را با یک اشتباه نگارشی شروع کرده و «لوس آنجلس» را به غلط «لاس آنجلس» نوشته است. جالب اینجاست که در انتهای این مطلب دروغین، بخشی از توییت‌های بازیگران و چهره‌های سرشناس که ظاهراً در واکنش به خبر درگذشت ایستوود نوشته شده‌اند، به عنوان شاهد این ادعا آورده شده است.

در نخستین توییت نقل‌شده که به گفته‌ی آنها متعلق به تام هنکس بوده، آمده است:” هیچ کلمه‌ای برای توصیف احساسم ندارم. آدم خیال می‌کند بعضی‌ها عمرشان ابدی است.” تاریخ این پست متعلق به ۱۹ ژوئن است، در حالی که اگر به صفحه حقیقی تام هنکس نگاهی بیاندازید، متوجه می‌شوید که آخرین پست توییتری او به ۱۵ ژوئن برمی‌گردد و هیچ ارتباطی با مرگ شخص خاصی ندارد.

 

توییت بعدی مربوط به حساب کاربری لئوناردو دی کاپریو است که می‌نویسد:” دنیا انسان فرهیخته‌ای را از دست داد. دلم برای تمام گپ‌وگفت‌های شبانه‌مان که تا صبح طول می‌کشید تنگ می‌شود.” این در حالی است که جدیدترین توییت دی کاپریو متعلق به ۲۰ ژوئن است اما مضمونش در ارتباط با نجات اقیانوس‌ها است.

البته این اولین بار نیست که شایعه مرگ ایستوود در فضای مجازی پخش می‌شود. همین ماه گذشته، شایعه درگذشت این فیلم‌ساز «بنا به دلایل طبیعی» در خانه‌اش خبرساز شد.

 

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” ]منبع نقد فارسی[/button]

178 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *