شکست سری جدید Transformers در اولین روز اکران

پنجمین فیلم سری فیلم‌های اکشن، علمی-تخیلی ” تبدیل شوندگان ” (Transformers) در اولین روز اکران خود در سینماهای آمریکای شمالی ناکام ماند. ” تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه ” تازه‌ترین ساخته مایکل بی از چهارشنبه گذشته (۲۱ ژوئن) توسط استودیویپارامونت در بیش از ۴ هزار سالن سینمای امریکای شمالی به روی پرده است. با وجوداینکه پیش‌بینی می‌شد

پوستر جدیدتری سری از سری فیلم های Transformers +- برای بزرگنمایی کلیک کنید

فروش بلیت‌های این فیلم – از چهارشنبه تا یکشنبه – از ۷۰ میلیوندلار عبور کند ولی فروش افتتاحیه این فیلم در اولین روز از اکران (که حدود ۱۵٫۷ میلیون دلارمی‌شد)، موجب ناامیدی سازندگانش شده است.

موفقیت تجاری این فیلم که با بودجه‌ی ۲۱۷ میلیون دلار تهیه و تولید شده، مستقیماً وابسته به عملکردش در بازار بین‌المللی است. در فیلم «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» (Transformers: The Last Knight) به کارگردانی مایکل بی، بازیگران سرشناسی مثل مارک والبرگ، آنتونی هاپکینز، جان تورتورو، جاش دومل و استنلی توچی نیز حضور دارند.

کارشناسان انتظار داشتند که این فیلم در پنج روز نخست اکرانش در گیشه امریکا، بیش از۷۰ میلیون دلار بفروشد اما با در نظر گرفتن نتیجه روز چهارشنبه، احتمالاً فروش افتتاحیه فیلم تا پایان روز یکشنبه حداکثر به ۶۵ میلیون دلار می‌رسد.

آمار و ارقام منتشر شده نشان می‌دهد که فروش نخستین روز افتتاحیه این عنوان، از چهارفیلم قبلی این فرنچایز کم‌تر بوده است. اولین فیلم از سری فیلم‌های تبدیل شوندگان که در سال ۲۰۰۷ روی پرده رفت، در نخستین اکرانش موفق شد به فروشی برابر با ۳۶٫۶میلیون دلار دست یابد.

دو سال بعد، شماره‌ی بعدی این سری تحت عنوان ” انتقام شکست‌خوردگان ” روی پرده رفت و در نخستین روز افتتاحیه‌اش فروش آن به بیش از ۶۲ میلیون دلار رسید. دنباله بعدی هم با نام ” نیمه تاریک ماه ” در سال ۲۰۱۱ اکران شد و در روز اول به فروشی برابر با ۳۷٫۷میلیون دلار دست یافت. شماره‌ی چهارم از این سری نیز با عنوان ” عصر انقراض ” در سال ۲۰۱۴ اکران عمومی شد و با عملکردی موفق‌تر از سه فیلم قبلی، در روز نخست نزدیک به ۵۰ میلیون دلار فروخت.

خط داستانی ” آخرین شوالیه ” که بنا به گفته‌ی مایکل بی، آخرین فیلم او در مجموعه ” تبدیل شوندگان ” خواهد بود، ماجرای رقابت وانفسا میان شخصیت‌های هاپکینز و والبرگ را به تصویر می‌کشد. هر دو سعی دارند با پرده برداشتن از رازهای گذشته و سرمنشأ تبدیل شوندگان، از نابودی جهان جلوگیری کنند.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” ]منبع آی سینما[/button]

141 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *