چه زمانی تولید پراید متوقف می‌شود؟ | زمزمه‌ی پایان تولید پراید

معاون مهندسی شرکت سایپا در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودروی البرز، خبر از ادامه تولید پراید تا پایان سال ۹۷ داد.

پرویز آفتاب‌سوار، معاون مهندسی خودروسازی سایپا، با اعلام این خبر که برنامه این شرکت جایگزین کردن خودروهای قدیمی با خودروهای جدید و باکیفیت بالاتر به‌صورت تدریجی خواهد بود، به خبرنگاران گفت:

یکی از خودروهایی که به دنبال جایگزین مناسب برای آن هستیم خودروی پراید است. این خودرو استانداردهای ایمنی و کیفی لازم را از سازمان‌های مربوطه دریافت کرده است و ما مجوز تولید آن را تا پایان سال آینده در اختیار داریم.

وی در حین پاسخ به سوالات خبرنگاران در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودرو البرز ، اضافه کرد که سایپا به‌طور کلی ۲ دیدگاه کلان در ارتباط با خودرو را دنبال می‌کند؛

گروه خودروسازی سایپا همواره تلاش کرده است تا فناوری ساخت خودرو و به‌کارگیری تجهیزات جدید در خطوط تولید را به‌عنوان دو برنامه محوری سرلوحه کار خود قرار دهد تا خودروهایی با بهترین تکنولوژی تولید کنیم. سایپا هم‌اکنون دارای امکانات و دانش روز دنیا در حوزه تولید خودرو است و سیستم‌های الکتریکی پیشرفته و مطابق با فناوری‌های روز دنیا در خودروهای ما استفاده می‌شوند.

وی با اشاره به بهبود شرایط انتقال فناوری و دانش روز شرکت‌های خارجی پس از اجرایی شدن برجام، در خصوص فعالیت‌های برون‌مرزی شرکت سایپا گفت:

مدتی است که خط تولید سایپا در سوریه به علت وضعیت کنونی این کشور تعطیل شده؛ اما سایت تولید ما در عراق در حال فعالیت است و تا ماه آینده، خط تولید سایپا در کشور نیجریه افتتاح خواهد شد.

به گفته معاون مهندسی شرکت سایپا، هم‌اکنون و در سال اقتصاد ملی، تولید و اشتغال، حدود ۲۲۰ هزار نفر در این گروه خودروسازی به‌صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند که با توسعه خطوط تولید، این میزان در سال جاری افزایش خواهد یافت.

در سال ۹۵ سایپا حدود ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرد که پیش‌بینی می‌شود امسال به ۷۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”http://www.irna.ir/fa/News/82588304/”]ایرنا[/button]

209 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *