آلبوم «مرگ خاموش» از فرشید اعرابی منتشر شد

آلبوم موسیقی «مرگ خاموش»، اثری از «فرشید اعرابی»، توسط شرکت «نوخسروانی باربد» منتشر شد.

به گزارش بخش موسیقی دوفصل به نقل از منبع خبری، آلبوم «مرگ خاموش»، در سبک متال دارای ۹ قطعهء «رها کن»، «ساز کهنه»، «باز غروب و خستگی»، «مرگ خاموش»، «کره خاکی»، «بغض شب»، «ماه شرمسار»، «شب زده» و «به رقص آ» می باشد که بر اشعاری از «مولانا»، «عباس روشن‌زاده» و «محمد مفتاحی» اجرا شده است.

در این آلبوم شنیدنی علاوه بر خوانندگی، آهنگسازی و تنظیم و نوازندگی گیتار الکتریک نیزبه عهده ی «فرشید اعرابی» است. او می‌گوید:

«در این اثر، ژانر همیشگی را با ایده‌هایی تازه دنبال کرده‌ایم و قطعه ۹ آن، به دلیل تلفیق موسیقی ایرانی با متال به نوعی سورپرایز آلبوم محسوب می‌شود.».

«فرشید اعرابی» از هنرمندان قدیمی و یکی از اولین موزیسن‌های حرفه‌ای راک و متال فارسی است که استاد بسیاری از هنرمندان این سبک موسیقی از جمله «رضا یزدانی» بوده است و اشخاص زیادی دلیل موفقیت خود را به خاطراین هنرمند می‌دانند. پیش از این آلبوم‌های «پنهان»، «سکوت راوی» و «به رنگ شب» از وی منتشر شده است و بعد از دورانی طولانی، پس از پایان زمان زیادی که این هنرمند برای مراحل مختلف تولید البوم «مرگ خاموش» گذاشته بود ، بالاخره چهارمین اثرش را انتشار داد.

هادی کیانی (کیبورد و صدابردار)، نیما نواپور (درامز) و محمد نیک (گیتارباس)، در این آلبوم با اعرابی مشارکت داشتند. همچنین «نیما نوا پور»، «محمد نیک»، «آوا اعرابی»، «وحید سلیمانی‌نژاد» و «افشین علوی»، دیگر نوازندگانی هستند که در «مرگ خاموش» هنر خود را به نمایش گذاشتند. از نکات قابل توجه این آلبوم حضور یک خواننده سنتی در کنار اعرابی به عنوان خواننده مهمان می‌باشد. «علی مؤمنیان» که یک خواننده و مدرس آواز ایرانی است، پیش از این، فعالیت رسمی در خارج از حوزه موسیقی ایرانی نداشته و حضورش دراین آلبوم متال توجه مردم رابه خود جلب کرد. این آلبوم با کیفیت بالایی صدابرداری شده است و این موضوع به تاثیرگذاری بیشتر موسیقی پرانرژی متال کمک بزرگی می‌کند.

علاقمندان موسیقی متال پیشنهاد می‌شود این آلبوم را تهیه کنند. دوستداران این سبک و طرفداران فرشید اعرابی، می‌توانند جهت تهیه نسخه فیزیکی و اورجینال «مرگ خاموش» به مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی مراجعه کنند.

ترک لیست آلبوم مرگ خاموش | ۲fasl.com

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” ]موسیقی ایرانیان[/button]

174 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *