اینترنت نامحدود عرضه خواهد شد | جزئیات قیمت گذاری

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت درمورد موضوع پرحاشیه‌ی این روزهای اینترنت ایران (عرضه‌ی اینترنت ثابت نامحدود) در صفحه‌ی اینستاگرامش اعلام نهایی شدن مدل تعرفه‌‌گذاری اینترنت نامحدود کرد. آذری جهرمی بیان کرده است که پیشنهاد این طرح امروز به دست کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات خواهد رسید. به گفته‌ی جهرمی، بر اساس مدل نهایی‌شده، هر بسته‌ی اینترنتی دارای یک کف و یک سقف سرعت است و برای حفظ کیفیت و سرعت ADSL، سرعت سرویس نباید از کف کمتر باشد و این موضوع در این مدل اطمینان داده شده‌ است. سرعت‌های این بسته‌ها  تا دو مگابیت بر ثانیه، تا شش مگابیت بر ثانیه و ۱۶ مگابیت بر ثانیه دارند.

اینترنت نامحدود به معنای واقع کلمه، نامحدود نخواهد بود، زیرا جهرمی سقفی برای استفاده از اینترنت تعیین کرده است، سقف این سرویس از نظر میانگین حداکثر مصرف فعلی کاربران سنجیده میشود؛ ولی به گفته‌ی معاون وزیر ارتباطات، ترکیب آن به شکلی است که بیش از ۹۰ درصد از کاربران با خرید این بسته دیگر لازم نیست شارژ اضافه پرداخت کنند.

طبق جداسازی ترافیک داخلی از بین‌المللی در هر بسته، برای ترافیک داخلی سقفی ۱۰ برابری نسبت به ترافیک بین‌المللی در نظر گرفته شده است. به گفته‌ی جهرمی، کاربر خانگی در صورت استفاده از سرویس ویدئوی آنلاین داخلیقادر به تماشا کردن روزی ۵ ساعت ویدئو است واحتیاجی به پرداخت ندارد. این موضوع موجب کمک زیادی به رشد محتوای صوتی و تصویری در شبکه‌ی ملی اطلاعات میشود و به دنبال آن، زمینه برای اشتغال در حوزه‌ی فرهنگی فراهم خواهد شد.

شرکت‌های مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت اصلاح شده‌اند تا این مدل تعرفه‌ی سرویس‌های اپراتورها تحقق پیدا کند. جزئیات قیمت و سایر مسائل مربوط به این طرح پس از تصویب توسط سازمان تنظیم مقررات اعلام خواهند شد.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”http://www.zoomit.ir/2017/7/19/189326/final-model-unlimited-internet/”]زومیت[/button]

 

157 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *