همکاری دی‌کاپریو و اسکورسیزی در پروژه جدید

 

بعد از تمام کردن مراحل فیلمبرداری یک پروژه مافیایی دیگر با هنرمندی رابرت دنیرو، مارتین اسکورسیزی ذهنش را متمرکز نخستین پرونده قتل بزرگی می‌کند که اف‌بی‌آی با آن مواجه شد.

به گزارش ورایتی، مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی‌کاپریو درگیر ساخت اقتباسی سینمایی برگرفته از رمان جنایی حقیقی «قاتلان فلاور مون: قتل‌های اوسیج و تولد اف‌بی‌آی» به عنوان پروژه بعدی که توسط این کارگردان بعد از «مرد ایرلندی» قرار است تولید شود،هستند.

دانته فِرِتی، طراح صحنه طولانی‌مدت اسکورسیزی به ورایتی بیان کرد:” این کارگردان امید دارد که قادر به شروع کردن مراحل فیلمبرداری از فصل بهار سال آینده باشد. این پروژه برگرفته از کتاب پرفروش دیوید گرَن تولید می‌شود که یکی از نویسندگان مجله نیویورکر و نویسنده «شهر گمشده زی» است”.

بر طبق گزارشات،کمپانی ایمپراتیو حقوق رسمی این کتاب را سال گذشته به ارزش ۵ میلیون دلار خرید و گفته می‌شود اریک راث، فیلمنامه‌نویس کارکشته برنده جایزه اسکار برای فیلم‌هایی از قبیل «فارست گامپ» و «مورد عجیب بنجامین باتن» فیلمنامه‌ای نوشته است.

فرتی که تا به حال در ۹ فیلم سینمایی از «عصر معصومیت» سال ۱۹۹۳ گرفته تا «سکوت» سال گذشته با اسکورسیزی شراکت داشته است، می‌گوید او به اوکلاهاما می رود تا برای تولید این فیلم لوکیشن‌ها و موقعیت های مناسب را بیابد. داستان این فیلم که در دهه ۱۹۲۰ اتفاق میوفتد، حول محور قتل چند عضو از قبیله بومی اوسیج نِیشِن در اوکلاهاما پس از اینکه نفت زیر زمین‌های آن‌ها یافت می‌شود، می گردد. این مجموعه قتل‌های بی‌رحمانه یکی از نخستین پرونده‌های قتل بزرگی بود که سازمان اف‌بی‌آی روی آن کار کرد.

اسکورسیزی و دی‌کاپریو به مدت چند ماه است که نظرشان را معطوف این پروژه کرده‌اند و در همکاری با دن فریدکین و بردلی توماس که موسسان کمپانی ایمپراتیو انترتینمنت هستند، درگیر ساخت مراحل اولیه آن بوده‌اند.

فرتی گفت «کل دنیای دهه ۱۹۲۰ بومی‌هایی که آنجا زندگی می‌کردند باید بروز شود» و اضافه کرد که انتظار دارد اسکورسیزی مراحل آماده‌سازی فیلم را از ماه سپتامبر شروع کند «چون او بلافاصله پس از پایان دادن به «مرد ایرلندی» کارش را روی آن آغاز خواهد کرد.»

اسکورسیزی در حال حاضر متمرکز بر آماده کردن فیلمبرداری «مرد ایرلندی» در اوایل ماه سپتامبر است، یک فیلم گانگستری که درباره ی شخصیت فرنک شیران ملقب به آیریش‌من یا مرد ایرلندی با نقش‌آفرینی رابرت دنیرو است که آدمکش مافیایی است. چند منبع تایید کرده‌اند که سرویس استریمینگ نت‌فلیکس، مسئولیت تامین سرمایه این فیلم را بر عهده خواهد گرفت، اما هنوز رسما قراردادی تصویب نشده است.

هنوز معلوم نیست که نت‌فلیکس تصمیم اکران «مرد ایرلندی» به صورت سینمایی دارد یا نه ، اما فرتی می‌گوید «فکر نمی‌کنم مارتین بپذیرد که یکی از فیلم‌هایش فقط روی پرده کوچک دیده شود و روی پرده ی سینماها نرود.»

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”2fasl.com”]مهر[/button]

135 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *