تویوتا CHR در بازار آزاد چه قیمتی دارد؟

تویوتا CHR جدیدترین محصول ایرتویا و یکی از جدیدترین محصولات کمپانی تویوتا است که همزمان با بازارهای جهانی راهی ایران شده و اخیراً اولین سری این خودرو توسط ایرتویا عرضه داده شده است. تویوتا CHR با دو پیشرانه ۱٫۸ هیبریدی و ۱٫۲ لیتری توربو راهی بازار ایران می شود و قیمت آن توسط ایرتویا بین ۱۸۰ الی ۲۱۵ میلیون تومان خبر داده شده است.
مطمئناً تویوتا CHR یکی از مدرن‌ترین و بهترین محصولات تویوتا است و تکنولوژی های کاربردی و مفیدی روی آن استفاده شده است اما در بازار آزاد و در مورد قیمت‌گذاری این خودرو داستان متفاوتی صورت گرفته که در ادامه درمورد ان بحث می کنیم.
به گزارش بخش خودروی دوفصل به نقل از منبع خبری، بازار لجام گسیخته بازار آزادی خودرویی ایران هر آنچه علاقه داشته بر سر قیمت تویوتا CHR آورده و اگر به آگهی‌های فروش این خودرو نگاهی بیندازید می فهمید که قیمت مدل هیبریدی این خودرو حتی به مرز ۲۴۵ میلیون تومان نیز رسیده است در صورتیکه گران‌ترین مدل این خودرو که مدل توربو AWD است توسط ایرتویا با قیمت ۲۱۵ میلیون تومان به فروش می رسد. قطعاً تویوتا CHR با تمام شایستگی‌هایش در بازار ایران با قیمت ۲۴۵ میلیون تومان هیچ شانسی برای مبارزه با خودروهایی چون تویوتا RAV4 و یا دیگر شاسی‌بلندهای سایز بزرگ‌تر این رنج قیمتی ندارد و احتمالا این یک حباب قیمتی ایجاد شده در بازار آزاد است که صرفاً هیجانی و برای ارائه یک خودروی جدید بوده و به زودی با عرضه بیشتر این خودرو قیمت‌ها کمی کاسته می شود و در محدوده ۲۰۰ میلیون تومان محدود می‌شوند.

نمای داخلی تویوتا C-HR

در کنار قیمت‌گذاری تویوتا CHR نام‌گذاری جالب این خودرو در بازار است که البته سابقه‌ای طولانی دارد. حال در بازار آزاد تویوتا CHR با مدل‌هایی چون داینامیک، تیتانیوم، تیپ Lounge و در مواردی تیپ استایل معرفی می‌شود که در مواردی زحمت کشیده‌اند و آن را به اشتباه به جای Style به صورت Staile نوشته‌اند! یعنی فردی که می خواهد یک خودروی ۲۳۰ میلیونی را به فروش برساند حتی به خود زحمت نداده تا به این حقیقت برسد که کلمه‌ای که برای مشتری بیچاره به عنوان تیپ خودرو نوشته از نظر املایی درست است یا خیر!
معمولاً در بازار آزاد نام‌هایی متداول می‌شوند که گاهاً مضحک نیز می‌باشد و مشخص نیست نیز منشا آن‌ها از کجا است و می‌توانیم اصطلاح “داشبورد سوناتایی” نام ببریم که حتی در لیست مشخصات دنا در وبسایت ایران خودرو نیز به همین صورت نوشته شده بود!
اما در نهایت باید منتظر تعدیل بزودی قیمت تویوتا CHR در بازار آزاد باشیم که مطمئناً با ارائه بیشتر این خودرو به زودی همراه خواهد بود.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”http://www.khodrobank.com/Reviews/6752/قیمت-تویوتا-CHR-با-نام%E2%80%8Cهای-عجیب-در-بازار-آزاد-چقدر-است؟”]khbank[/button]

552 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *