دی‌کاپریو نقش «لئوناردو داوینچی» را ایفا می‌کند

«لئوناردو دی‌کاپریو» گزینه اصلی بازی در نقش «لئوناردو داوینچی» هنرمند نامدار ایتالیایی در یک فیلم اقتباسی جدید شد.

به گزارش ددلاین، دو کمپانی فیلمسازی پارامونت و یونیورسال رقابت شدیدی برای گرفتن حق تولید فیلم «لئوناردو داوینچی» بر اساس رمان نوشته «والتر ایساکسون» دارند که قرار است «لئوناردو دی‌کاپریو» در نقش اصلی بازی کند.

«والتر ایساکسون» پیش از این مسعولیت نگارش رمان «استیو جابز» داشت که فیلمی به اقتباس از آن به کارگردانی «دنی بویل» و با بازی «مایکل فاسبندر» در نقش مالک فقید کمپانی اپل تولید شد. دبیر سابق مجله تایم نگارش رمان‌های پرفروشی چون «بنجامین فرانکلین» و «آلبرت اینشتین» را نیز در نظر دارد.

«ایساکسون» از طریق یادداشت‌های «داوینچی» رمان خود را نوشته و در آن سعی کرد در قالب یک داستان روایتی هنر، علم، کنجکاوی سیری‌ناپذیر و خلاقیت این هنرمند برجسته ایتالیایی را با هم ربط دهند.

کمپانی «آپیان وی» که متعلق به پارامونت است نیز تهیه‌کننده این پروژه است.

«دی کاپریو»در  سال ۲۰۱۶  برای بازی در فیلم «بازگشته» به کارگردانی «الخاندرو گونزالز ایناریتو» پس از چهار بار نامزد شدن موفق شد برای اولین بار برنده اسکار بازیگری شود.

وی پیش از این برای بازی در فیلم‌های «گرگ وال استریت» (۲۰۱۳)، «الماس خونین» (۲۰۰۶)، «هوانورد» (۲۰۰۴) و «آنچه گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد» (۱۹۹۳) تا آستانه بدست اوردن اسکار بازیگری رفته بود.

112 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *