web page hit counter

فیسبوک سرویس جدیدی برای پخش ویدئو با نام واچ را معرفی کرد. این سرویس با انواع دستگاه‌های موبایل، کامپیوتر و تلویزیون‌ هوشمند سازگار است.

فیسبوک در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان شناخته شده است و به‌زودی این محبوبیت باز هم افزایش خواهد یافت. این شرکت روز گذشته از سرویس جدیدی با نام واچ (Watch) برای پخش ویدئو و برنامه‌های تلویزیونی رونمایی کرد. این سرویس با تمام دستگاه‌های موبایل، کامپیوترهای رومیزی، لپ‌تاپ‌ها و تلویزیون‌های هوشمند هماهنگی دارد. درست مثل یوتیوب، کاربران واچ هم می‌توانند به کمک واچلیست به عضو کانال‌های مورد علاقه‌ی خود شوند.

فیسبوک درباره‌ی سرویس واچ می‌گوید:

با واچ آشنا شوید: بستری برای نمایش ویدئو و برنامه‌های تلویزیونی در فیسبوک. واچ در دستگاه‌های موبایل، کامپیوترهای رومیزی، لپ‌تاپ‌ها و حتی تلویزیون‌های ما وجود خواهد داشت. برنامه‌های این سرویس، به‌صورت زنده یا ضبط‌شده اجرا می شوند و داستان یا حال و هوای خاصی دارند. برای اینکه قسمت جدید سریال‌های مورد علاقه‌تان را از دست ندهید، می‌توانید به کمک امکان واچ‌لیست، برنامه‌های مورد نظرتان را دنبال کنید.

واچ شما را یاری می رساند که برنامه‌های جدیدی با توجه به سلیقه‌ی دوستانتان بیابید. برای مثال، قسمت‌هایی مثل «بیشترین بحث شده‌ها» به شما کمک می‌کند برنامه‌هایی که بیشترین مکالمه را ایجاد کرده‌اند، پیدا کنید. بخش «چه چیزی موجب خنده‌ی مردم می‌شود» برنامه‌هایی که بیشترین دلیل خندیدن را از کاربران فیسبوک گرفته‌اند، پیشنهاد می‌دهد. بخش «دوستان چه چیزی تماشا می‌کنند» شما را یاری می رساند تا با دوستانتان در مورد برنامه‌هایی که آن‌ها هم نگاه می‌کنند، به گفتگو بپردازید.

به لطف بخش «فیسبوک لایو» فهمیدیم که عکس‌العمل و نظرات مردم در مورد یک برنامه، به‌اندازه‌ی تماشای آن مهم است. پس هنگام تماشای ویدئو می‌توانید با کاربران دیگری که همان برنامه را نگاه می‌کنند در ارتباط باشید و گفتگو کنید؛ حتی می‌توانید در گروه فیسبوک مخصوص به آن برنامه عضویت داشته باشید.

به نظر می‌رسد که برنامه‌های واچ، فاصله بین برنامه‌های پخش زنده و ضبط‌شده را از بین می برد و امکان دارد به نتایج جالبی هم داشته باشد. تجربه نشان داده است که بخش نظرات در یوتیوب می‌تواند به‌راحتی از کنترل خارج شود؛ بنابراین باید دید فیسبوک برای مدیریت بخش نظرات واچ چه برنامه ای چیده است.

سرویس واچ از ۶ شهریورماه با ۴۰ برنامه‌ی انحصاری به بازارعرضه خواهد شد. نظر شما در مورد این سرویس چیست؟ آیا اصلا در ایران استفاده ای هم دارد؟

 

 

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.