«آنجلینا جولی» چگونه بازیگر انتخاب می‌کند؟

آنجلینا جولی برای انتخاب بازیگر فیلم «نخست پدرم را کشتند» شیوه‌ای متفاوت دنبال کرده بود.
آنجلینا جولی در فیلم «نخست پدرم را کشتند» داستان وحشت زندگی در دوران حکومت خمرهای سرخ را به نمایش در می اورد.

کارگردان «شکست‌ناپذیر» در یتیم‌خانه‌‌ها، سیرک‌ها و مدارس مناطق فقیرنشین کامبوج دنبال بازیگر گشته است تا افرادی را بیابد که در حقیقت  سختی را تجربه کرده اند.

فیلم «نخست پدرم را کشتند» خاطرات لونگ اونگ را روایت می‌کند. خانواده لونگ اونگ از قربانیان جنایات خمرهای سرخ بودند و او تجربیات تلخ خود از این دوران در کتابی آورده است که دستمایه تولید فیلم تازه آنجلینا جولی است.

برای یافتن بازیگر بازی ساده‌ای برپا شده بود که در آن مقداری پول روی میز قرار داده شده بود. از کودکان می‌خواستند تا به چیزی فکر کنند که برای آن به پول نیاز دارند و سپس پول را بقاپند و فرار کنند. حال مسئول آزمون وانمود می‌کرد که کودک را گرفته است و اینجا است که احتمالا کودک درباره دلیل برداشتن پول دروغی سرهم می‌کند.»

در نهایت نقش لونگ اونگ به کودکی به نام سری موخ می‌رسد. جولی درباره انتخاب او نظر داد:

«او تنها کودکی بود که برای مدتی طولانی به پول خیره شد  و هنگامی که به اجبار از او خواستیم پول را پس دهد، احساساتش بر او غلبه کرد. زمانی که از او پرسیدند پول را برای چه هدفی می‌خواست؟‌ پاسخ داد، پدربزرگم مرد اما نتوانستیم مراسم ترحیمی در شان و لیاقت او برگزار کنیم.»

آنجلینا جولی در همین گفت‌وگو از دست‌وپنجه نرم کردن با بیماری فلج بل بیان کرد که برای درمان از طب سوزنی استفاده کرده است.

«نخست پدرم را کشتند» در جشنواره فیلم تورنتو نخستین نمایش جهانی را تجربه می‌کند و سال آینده پخش می شود.

109 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *