وقتی شبکه HBO به هکرها باج می‌دهد!

همان طور که در اخبار پیشین اعلام کردیم، شبکه HBO اخیرا مورد  یک حمله سایبری قرار گرفته بود که در نهایت باعث شد هکر ها بیش از ۱٫۵ ترابایت اطلاعات شخصی این شبکه را سرقت کنند. با اینکه به صورت دقیق نمی‌دانیم چه بخش‌هایی مورد حمله قرار گرفته بود، اما طی این مدت فیلم نامه فصل هفتم سریال Game of Thrones و برخی از سریال‌‌های پخش نشده این کمپانی منتشر شده بود. حال گزارشات حاکی از آن است که این شرکت مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را به هکرها داده است. در ادامه این خبر ما را همراهی کنید.

هکرها در آن سو، تصویر ایمیلی را  پخش کرده‌اند که نشانگر این است که یکی از معاونان ارشد این شبکه مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را به عنوان “پاداشی برای یافتن باگ” برای هکرها فرستاده است. همچنین این ایمیل نشان می‌دهد که مذاکره‌ای میان این شبکه و هکرها صورت گرفته که با سخنان HBO مبنی بر همکاری با مراجع قانونی تناقض دارد. گفتنی است که این ایمیل آنقدر با جزئیات درج شده است که به نظر نمی‌رسد تنها پاداشی برای هکرها مبنی بر شناسایی آسیب پذیری باشد.

متن این ایمیل به شرح زیر است:

“به عنوان نشانه‌ای از حسن نیت که با ما هستید، تمایل داریم تا در اسرع وقت با پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار دلاری به شما بتوانیم حساب لازم را شناسایی و بیت کوین ها را بدست آوریم.”

اعتقاد بر این است که هکرها از HBO  میلیون‌ها بیت کوین را میخواسته اند تا اطلاعات را فاش نکنند. با این حال این شبکه عظیم هنوز در خصوص این ایمیل واکنشی نشان نداده و هنوز معلوم نیست که دقیقا چه اطلاعاتی در اختیار هکرها قرار دارد.

به نظر شما، چه اطلاعاتی باعث مذاکره کردن شبکه HBO با هکرها می شود؟

137 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *