ساخت فیلم لاتاری از محمد حسین مهدویان،کارگردان «ماجرای نیمروز»، لغو شد

در حالی که چندی پیش لاتاری به عنوان فیلم جدید محمد حسین مهدویان معرفی شده بود، امروز خبر داده شد که ساخت این فیلم لغو شده است.

ماجرای نیمروز یکی از فیلم‌های موفق چند وقت اخیر سینمای ایران است؛ فیلمی که توسط محمد حسین مهدویان تولید شد و بازیگرانی چون جواد عزتی داشت و اخیرا در جشن حافظ هم برنده جایزه شد. چندی پیش منتشر شده بود که فیلم بعدی محمد حسین مهدویان، فیلمی با نام لاتاری خواهد بود. با این حال امروز و در جدید‌ترین اخبار، گفته شده است که ساخت این فیلم ایرانی متوقف شده است. مهدویان دلیل این تصمیم را فراهم نبودن شرایط ساخت فیلم نامیده است. وی همچنین گفت که به زودی پروژه دیگری با نام «لاغرها بر می‌گردند» را تولید خواهد کرد.

مهدویان در صفحه اینستاگرام شخصی خود در مورد لغو شدن لاتاری بیان کرد:

با همه‌ی تلاش و عشقی که خرج‌اش کردیم، نشد که نشد که نشد. دلایل‌اش طولانی و مفصله. دوست ندارم خیلی تکرار کنم‌. به خصوص حالا که ازش گذشتیم تا برسیم به یک راه تازه. نه که حال‌مون گرفته نشده باشه. شد ولی همه‌ی تلاش‌مون رو کردیم که گرفتار یاس نشیم. چه می‌دونم؟! شاید یک روزی که خیلی هم دور نباشه  بتونیم «لاتاری» رو دوباره بسازیم. مطمئنم فیلم جذاب و درجه یکی می‌شه. ولی اون زمان به هر دلیل امروز نیست. حالا..‌. عکس رو ورق بزنید و ببینید که به جای مایوس شدن خواستیم بریم سراغ یه کار دیگه. چه کنیم دیگه. ما زنده به آنیم که آرام نگیریم. تا ببینیم خدا برای ما چی می‌خواد.

 

دو فیلم قبلی مهدویان یعنی ایستاده در غبار و ماجرای نیمروز فیلم‌های موفقی بودند و باید منتظر بمانیم و ببینیم که فیلم بعدی این کارگردان دارای چه شرایطی خواهد بود. خلاصه نقد فیلم ماجرای نیمروز به شرح زیر است:

مهدویان فیلمساز آینده‌داری است. او به تکنیک سینما شناخت کامل دارد. تسلط خوبی بر میزانسن دارد و با اعتقادش فیلم‌ می‌سازد. تاریخ را خوب بلد است و با تحقیق سراغ داستان‌های حساس می‌رود. پیش از این نمونه بسیار بدی درباره موضوع مجاهدین خلق در سال گذشته بر پرده سینما رفت (سیانور ساخته بهروز شعیبی) که همه را ناامید ساخت. اما مهدویان فرم شخصی خودش را یافته است و فیلم موفقی ساخته. باید دید اگر بخواهد درباره امروز ایران فیلم بسازد سراغ چه موضوعی می رود و از چه دیدگاهی به آن می نگرد.

181 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *