«جری لوییس»،کمدین معروف تاریخ سینما، درگذشت

جری لوییس کمدین معروف تاریخ سینما صبح امروز (یکشنبه بیست اوت) در سن ۹۱ سالگی در خانه‌اش در لاس وگاس آمریکا به مرگ طبیعی فوت کرد.

خانواده آقای لوییس در بیانیه‌ای امروز منتشر کرد: “کمدین معروف، بازیگر و اسطوره سرگرمی جری لوییس در ۹۱ سالگی در خانه‌ خود و در میان خانواده‌اش درگذشت.”

او در ابتدا با دین مارتین همبازی بود و بعد در دهه پنجاه و شصت میلادی بتدریج شخصیت فردی با رفتارهای عجیب و بچگانه را پروراند و حدود چند دهه یکی از محبوبترین کمدین‌ها نه فقط در آمریکا بلکه در تمام دنیا و بخصوص فرانسه شناخته می شد.

او زمانی گفته بود با شکل دادن شخصیت “یک احمق تمام‌عیار موفق شده است” و کلید تداوم موفقیتش هم این بوده که ویژگی “بچگانه‌اش” را نگه داشته بود.

اقای لوییس در سال ۲۰۰۲ در مصاحبه‌ای با رویترز بیان کرده بود: “من از چشم یک بچه به دنیا می نگرم چون من نه ساله‌ام. من شخصیت حرفه‌ای خودم را اینگونه شکل داده ام.”

دامنه فعالیت‌های جری لوییس فقط به بازیگری محدود نمیشد و نام او بیش از شش دهه به عنوان کارگردان و نویسنده و همچنین انسانی خیر هم مطرح بود.

او در ایران هم چهره‌ای شناخته شده و محبوب شناخته شده بود و بیشتر کارهای او به فارسی دوبله و در تلویزیون و سینما به نمایش درامده بود.

53 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *