دارا خسروشاهی کیست؟ با مدیر عامل اوبر آشنا شوید

چند روز پیش، هیئت مدیره اوبر «دارا خسروشاهی» را به عنوان مدیر عامل جدید این کمپانی برگزید. امروز این تصمیم رسما اعلام شده و در نامه ای کارکنان را مطلع کرده اند.

جستجو برای انتخاب مدیر عامل جدید، حدود دو ماه قبل با استعفای «تراویس کالانیک» تحت فشار سرمایه گذاران اصلی اوبر شروع شد و موجب بحران های این کمپانی شد.

خسروشاهی دیروز در مصاحبه با بلومبرگ، تصدی این پست را فرصتی نامید که شاید یک بار در طول زندگی هر فردی اتفاق افتد. او در نامه ای جداگانه به کارکنان اکسپدیا نوشت:

من یکی از بزرگ ترین تصمیمات زندگی ام را گرفتم وبه اداره اکسپدیا در ۱۲ سال گذشته افتخار میکنم . بیشتر شما که در این سفر با من بودید، می دانید رفتن برایم ساده نیست.

به هر حال، خسروشاهی در اغاز ورودش با دعاوی قانونی، پست های خالی مدیریتی و فرهنگ سازمانی نه چندان مطلوب اوبر مواجه می شود. او فردا در نشستی درون سازمانی با کارکنان گفتگو خواهد کرد.

کالانیک که همچنان یکی از اعضای هیئت مدیره اوبر محسوب می شود نیز ورود خسروشاهی به این مجموعه را تبریک گفت و در بیانیه ای گفت:

از انتخاب دارا خسروشاهی به عنوان مدیر عامل جدید اوبر بسیار هیجان زده ام. رأی دادن به او، لحظه مهمی برایم بود و خوشحالم که هدایت اوبر را به دست رهبر بعدی اش می سپارم.

گفتنیست پیش از این از «جفری ایملت» رئیس GE و «مگ وایتمن» مدیر عامل HP به عنوان گزینه های اصلی تصدی پست حساس اوبر خوانده می شد، اما برخلاف انتظار همه، نهایتاً دارا خسروشاهی مدیر سرشناس ایرانی الاصل توسط هیئت مدیره برگزیده شد.

141 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *