سیستم هشدار نقطه کور چقدر در جلوگیری از تصادف تاثیر دارد؟

در گزارش‌های جدید “موسسه ایمنی بزرگراه” موسوم به IIHS، سیستم هشدار خروج از جاده و یا سیستم جلوگیری از خروج اتومبیل از جاده، میتواند از تقریبا ۸۵ هزار تصادف در طول سال جلوگیری کند.
محققان موسسه ایمنی IIHS با استفاده از داده‌های گزارش شده از سوی پلیس، گفتند که استفاده از سیستم‌های هشدار خروج از جاده و یا سیستم‌های خودکار جلوگیری از خروج، علاوه بر کاهش ۸۵ هزار تصادف در طول سال، موجب شده است تا حدود ۱۱ درصد از خطرات جدی پایین اید، ۲۱ درصد از آسیب‌های شدید احتمالی به سرنشینان را پایین می اورد و همچنین قادر به کاهش حدود ۸۶ درصد احتمال مرگ و میر سرنشینان اتومبیل است.

دیگر فناوری‌های بکار رفته در اتومبیل همچون سیستم تشخیص نقاط کور هم در کاهش تصادفات اتومبیل اثر داشته است که با توجه به اعلام موسسه ایمنی IIHS، سیستم تشخیص نقاط کور باعث کاهش ۱۴ درصدی تصادفات و همچنین باعث کاهش ۲۳ درصدی شدت آسیب در هنگام تصادف می‌شود.
علی رغم این مزایا و سیستم‌های جدید بکار رفته در اتومبیل که قادر به کاهش تصادف و آگاهی بیشتر رانندگان است، اگر با ماشینی تصادف کنید که مجهز به سیستم‌های گفته شده باشد، اشتباهات انسانی بیشتر به چشم آمده و بیمه کمتری شامل اتومبیل و خسارت‌های وارده به آن می‌شود.

145 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *