فصل هفتم «بازی تاج و تخت» رکوردها را شکست

قسمت پایانی (هفتم) فصل هفتم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» یک‌شنبه گذشته (۲۷ اوت) از شبکه اچ بی او پخش شد و بنابر آمار منتشر یافته، با ۱۶٫۵ میلیون بیننده رکوردی جدید در تاریخ سریال‌های تلویزیونی را زد. رقم منتشر شده دارای مخاطبانی است که در شب پخش سریال از طریق شبکه کابلی یا سرویس آنلاین اچ بی او به تماشای اپیزود «اژدها و گرگ» نشسته‌اند.

به گزارش « بخش سینمای دوفصل » به نقل از «ورایتی»، رتبه‌بندی‌های خطی به تنهایی حاکی از شمار بینندگان قسمت آخر فصل هفتم که از مرز ۱۲ میلیون نفر عبور کرده که این رقم در تاریخ پخش سریال‌های تلویزیونی – به عنوان پربیننده‌ترین قسمت یک سریال – رکوردی بی‌سابقه محسوب می شود. علاوه بر این، شمار مخاطبان قسمت پایانی فصل هفتم با افزایش ۳۶ درصدی نسبت به قسمت پایانی فصل ششم (۸٫۹ میلیون بیننده) مواجه است.

میانگین شمار مخاطبان کل قسمت‌های فصل هفتم (هفت قسمت) ۳۰٫۶ میلیون بیننده محاسبه شده است که در مقایسه با فصل ششم (با در نظر گرفتن ۷ قسمت از ۱۰ قسمت) بیش از ۸ میلیون بیننده جدید به شمار مخاطبان سریال افزوده شده است (افزایش ۳۵ درصدی).

شگفت‌انگیز آن که با در نظر گرفتن کل مخاطبانی که به اشکال گوناگون از شبکه کابلی گرفته تا سرویس‌های پخش آنلاین و حتی با تاخیر به تماشای سریال نشسته‌اند، هر قسمت فصل هفتم به طور متوسط دارای بیش از ۳۰ میلیون بیننده بوده است. این در حالی است که میانگین مخاطبان هر قسمت فصل ششم، حداکثر ۲۵٫۷ میلیون بیننده محاسبه شده است.

اما عجیب‌تر از همه، میتوان به رشد نجومی مخاطبان سریال در هر فصل جدید اشاره کرد  که رکوردی بی‌سابقه در چشم‌انداز تولیدات تلویزیونی عصر حاضر است (برای مثال، هر قسمت از فصل اول سریال به طور متوسط بین ۱٫۱ تا ۲٫۵ میلیون بیننده داشت و حالا با پخش فصل هفتم این رقم بیش از چهار برابر شده است).

122 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *