ریچارد اندرسون درگذشت

ریچارد اندرسون که بازیگر نقش اسکار گولدمن رییس سازمان مخفی اطلاعاتی در دو سریال «مرد شش میلیون دلاری» و «زن استثنایی» و سابقه طولانی در سریال‌های تلویزیونی داشت، دیروز در خانه‌اش در بورلی هیلز درگذشت.

وی یکی از چند بازیگری بود که همزمان این نقش را در چند سریال ایفا کرد و این اواخر در سریال «نظم و قانون» نیز حضوری ویژه در یک فصل از سریال داشت.

اندرسون در سریال «مرد شش میلیون دلاری» ابتدا رییس لی میجرز مرد شش میلیون دلاری بود که نقش استیو آستین را ایفا می‌کرد. این سریال تولید ۱۹۷۳ بود.

برمبنای سایت آی‌ام‌دی‌بی آندرسون در طول کار حرفه‌ای‌اش در بیش از ۱۸۸ ایفای نقش کرد. او در فیلم کلاسیک علمی تخیلی محصول ۱۹۵۶ با عنوان «سیاره ممنوع» نقشی کلیدی داشت و در نقش رییس مهندسان ظاهر شده بود.

وی در این باره گفته بود که این فیلم آخرین فیلم از مجموعه یک دوجین نقشی بود که او برای کمپانی مترو گلدوین مایر بازی کرده بود. این فیلم برای آن زمان بسیار تازه و نو بود و ژانر علمی تخیلی را برای همیشه متفاوت ساخت. همه فیلم روی یک صحنه فیلمبرداری و فیلم در استودیو تولید شد.

این بازیگر در شاهکار ضد جنگ استنلی کوبریک یعنی «راه‌های افتخار» در سال ۱۹۵۷ نیز ایفای نقش کرده بود و در فیلم «تابستان گرم طولانی» محصول ۱۹۵۸ در کنار پل نیومن و جوآن وودوارد ظاهر شده بود.

131 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *