معرفی بازی موبایل Ubongo

در بازی اندروید و آیفون Ubongo، ذهن و سرعت خود را به چالش بکشید. در ادامه با دو فصل همراه باشید.

امروزه تمامی رده‌های سنی، از کودکان گرفته تا بزرگسالان بازی‌های فکری متنوعی می کنند. همه‌ی ما هم از تاثیرات عجیب و غریب این نوع از بازی‌ها اگاه هستیم. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که بازی‌های فکری می‌توانند سرعت از بین‌رفتن سلول‌های مغز را به طور وحشتناکی پایین اورند! از دیرباز هم در تمام کشورها بازی‌های فکری و تخته‌ای رایج بوده و این بازی‌ها به گونه‌ای نشانی از فرهنگ و ایدئولوژی کشورها هستند. در کشور ما ایران هم از گذشته بازی‌های فکری مختلفی از جمله منچ، تخته نرد، شطرنج و دیگر نمونه‌ها بین مردم و افراد مختلف بازی می‌شده و خواهد شد. اما آیا تا به حال اسم بازی نوپای Ubongo به گوشتان خورده است؟

بازی پازل-فکری Ubongo، که اصالتا لهستانی-سوئدی است، در سال ۲۰۰۳ توسط Thames و Kosmos ساخته شد. این محصول بعدها به حداکثر تولید خود رسید و به کشورهای دیگر اروپایی صادر شد. بازی Ubongo در سال ۲۰۰۵ هم توانست در مسابقات International Gamers Award آلمان، به عنوان بازی‌ای تاثیرگذار مطرح شود.

عملکرد این بازی تخته‌ای (Board Game)  شباهت بسیاری با بازی معروف Tetris  دارد. Ubongo معمولا به صورت گروهی در جمع‌های دو، چهار یا هشت نفره بازی می‌شود. نحوه بازی به این گونه است که به هر نفر تخته‌ای که روی آن شکل هندسی مشخصی است، داده می‌شود. هر فرد ۳۶ قطعه کوچک هندسی دارد تا بتواند شکل روی تخته را توسط تکه‌ها به طور کاملپوشش دهد. در هر مرحله به فردی که بتواند در کمترین زمان ممکن ششکل را کامل کند، یک سری جواهرات پلاستیکی داده می‌شود. در نهایت هر‌کس که جواهرات بیشتری داشته باشد، برنده‌ی بازی خواهد شد.

حال، استودیوی بازی‌سازی Usm که سابقه‌ی درخشانی در زمینه ساخت بازی‌های پازل و فکری دارد، توانسته نسخه موبایلی Ubongo را برای آیفون و گوشی‌های اندرویدی تولید کند. این بازی به راحتی قابل فراگیری و یادگیری است و می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول کند. گیم‌پلی بازی هم بسیار نزدیک به نوع واقعی آن برنامه ریزی شده، اما فقط می‌توانید به صورت فردی و با قطعات کمتری بازی کنید. مشابه با نسخه واقعی بازی، باید قطعاتی را که دارید در شکل‌ها در زمانی کوتاه پر کنید تا بتوانید تعداد جواهر بیشتری به دست بیاورید. عامل زمان باعث شده تا در آن واحد از قوه‌ی فکر و سرعت خود به طور همزمان بهره ببرید که نتیجه، بسیار چالش‌برانگیز خواهد شد. در رابطه با طراحی صحنه‌ها و تم بازی، این استودیو توانسته رنگ و بوی محلی و قدیمی به آن بدهد؛ اما به شخصه فکر می‌کنم که Usm می‌توانست رنگ های بهتری در بازی انتخاب کند.

این بازی در کل دارای چهار چالش متفاوت زیر است:

  • بخش Level Rush: این بخش شامل ۳۳۰ مرحله با سطوح دشواری متفاوت است که شما باید بتوانید اشکال را در زمان مقرر با تکه‌ها کامل کنید
  • بخش Time Attack: در این بخش شما باید در زمان معین بازی راتمام کنید، در غیر این صورت می بازید.
  • بخش Free Mode: در این بخش شما می‌توانید تعداد قطعات خود را (نهایتا ۶ تکه) بیشتر کنید که طبیعتا هر چه به تعداد قطعات اضافه شود، مراحل هم سخت‌تر می‌شوند
  • بخش MultiPlayer: همان‌طور که از نام بخش مشخص است، می‌توانید به صورت آنلاین با افراد دیگر در سراسر جهان رقابت کنید

اگر شما هم از طرفداران بازی‌های فکری-پازل هستید و دوست دارید که کمی خود را به چالش بیندازید، می‌توانید این بازی اعتیادآور را همراه با خانواده انجام دهید. در حال حاضر خبری مبنی بر انتشار نسخه ویندوزی بازی برای دستگاه‌های ویندوزفون اعلام نشده است. شما هم‌اکنون می‌توانید این بازی را با قیمت ۲.۹۹ دلار از گوگل‌پلی و ۱.۹۹ دلار از اپ‌استور برای دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS تهیه کنید.

 [button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” ]zoomg[/button]
100 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *