فروش آخر هفته فیلم‌های سینمایی به روایت پخش کنندگان

در پایان هفته گذشته فیلم سینمایی «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری فروش قابل قبول خود در گیشه را ادامه داد و فروشی به رقم دو میلیارد تومان داشت. یکی از نکات جالب آمار فروش این هفته فیلم‌های سینمایی را می‌توان سقبت گرفتن فروش «اکسیدان» نسبت به «ساعت پنج عصر» در روزهای آخر هفته نام برد. طبق اعلام پخش کنندگان این دو فیلم، «اکسیدان» در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته ۲۳۰ میلیون تومان و «ساعت پنج عصر» مهران مدیری در این دو روز ۱۸۴ میلیون تومان فروش کرده است.

تابستان داغ

اولین تولید سینمایی ابراهیم ایرج زاد که برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و مورد توجه داوران این رویداد سینمایی هم قرار گرفت، از چهارشنبه هفته گذشته در سینماهای کشور اکران شد. بنا بر اعلام روژین میرزایی مدیر فروش «فیلمیران» این فیلم در روز افتتاحیه خود ۴۰ میلیون تومان فروش کرد و در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته هم به ترتیب ۶۰ و ۶۵ میلیون درآمد به دست اورد تا فروش آن در سه روز اول اکران آن به رقم ۱۶۵ میلیون افزایش  یابد. در این فیلم سینمایی پریناز ایزدیار، صابر ابر، علی مصفا و مینا ساداتی به ایفای نقش می‌پردازند.

سارا و آیدا

«سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری با بازی غزل شاکری، پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی و… از هجدهم مرداد ماه در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم تا پایان شب گذشته یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در تهران و ۷۰۰ میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش داشته است. «سارا و آیدا» در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به ترتیب ۷۰ و ۷۵ میلیون تومان درآمد به دست اورد.

زادبوم

«زادبوم» ابوالحسن داوودی پس از ۹ سال توقیف، از هجدهم مرداد ماه امسال در سینماهای کشور اکران شد. در این فیلم سینمایی عزت الله انتظامی، بهرام رادان، مسعود رایگان، رویا تیموریان و پگاه آهنگرانی به ایفای نقش می‌پردازند. بنا بر اعلام سایت سینما تیکت، «زادبوم» تا کنون ۴۰۰ میلیون تومان فروخته است.

فصل نرگس

فیلم سینمایی «فصل نرگس» ساخته نگار آذربایجانی، با بازی ريما رامين فر، يكتا ناصر، امير آقايي، پژمان بازغی و… ، بنا بر اعلام غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری تا پایان شب گذشته تنها ۲۲۰ میلیون تومان فروخته است. این فیلم در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته هم در مجموع ۱۶ میلیارد تومان درآمد به دست اورد.

بیست و یک روز بعد

اولین ساخته سینمایی محمدرضا خردمندان که در آن ساره بیات، حمیدرضا آذرنگ، امیرحسین صدیق، مهدی قربانی و… بازی می کنند، از یازدهم مرداد ماه در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم تا پایان شب گذشته ۸۵۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد که سهم سینماهای تهران از این مبلغ ۵۳۰ میلیون تومان بوده است. «بیست و یک روز بعد» همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته هم به ترتیب ۲۵ و ۲۷ میلیون تومان فروخت.

گذر موقت

کمدی «گذر موقت» ساخته افشین هاشمی با بازی اسماعیل محرابی، مسعود کرامتی، پانته آ بهرام، شقایق دهقان،شقایق فراهانی، شبنم فرشاد جو، هومن برق نورد و… از یازدهم مرداد ماه در سینماهای کشور اکران شد. حبیب اسماعیلی مدیرعامل «رسانه فیلمسازان» فروش این فیلم سینمایی تا پایان شب گذشته ۲۰۰ میلیون تومان اعلام می‌کند. این فیلم سینمایی در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته در مجموع ۷ میلیون تومان فروخته است.

پا تو کفش من نکن

کمدی «پا تو کفش من نکن» ساخته حسین فرحبخش با بازی سحر قریشی، بهنوش بختیاری، رضا ناجی، یوسف تیموری، علی صادقی و… از چهارم مرداد ماه در سینماهای کشور به نمایش درآمد. عبدالله علیخانی مدیرعامل «پویا فیلم» فروش این فیلم سینمایی تا پایان شب گذشته را یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان اعلام می‌کند. این فیلم در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته هم به تریب ۲۲ و ۲۶ میلیون تومان فروخته است.

ساعت پنج عصر

اولین ساخته سینمایی مهران مدیری با بازی سیامک انصاری، امیر جعفری، آزاده صمدی، نگین معتضدی و… از ۳۰ خرداد ماه در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم تا پایان شب گذشته ۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان فروخته است. «ساعت پنج عصر» در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته هم به ترتیب ۸۹ و ۹۵ میلیون تومان فروش کرد.

اکسیدان

فیلم سینمایی «اکسیدان» با بازی جواد عزتی، امیر جعفری، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، شقایق دهقان و… از ۳۰ خرداد ماه در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم تا پایان شب گذشته ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروخت. «اکسیدان» در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته هم به ترتیب ۱۰۰ و ۱۳۰ میلیون تومان فروخته است.

رگ خواب

«رگ خواب» حمید نعمت الله که برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به روی پرده سینما رفت، از ۲۷ خرداد ماه در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم تا پایان شب گذشته ۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون فروخته است. «رگ خواب» در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به ترتیب ۲۰ و ۲۴ میلیون تومان فروش کرد.

نهنگ عنبر ۲: سلکشن رویا

پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران که اکران آن همچنان در برخی سینماهای تهران و بسیاری از شهرستان‌ها ادامه دارد، تا پایان شب گذشته ۲۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان فروخته است. این فیلم کمدی در روزهای پایانی هفته گذشته به ترتیب ۱۳ و ۱۶ میلیون درآمد کسب کرد.

 

94 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *