کمترین فروش سینمای آمریکا در ۲۷ سال گذشته رقم خورد

سینماهای آمریکا در تعطیلات «روز کار» ۲۰۱۷ بدترین فروش را از دهه ۱۹۹۰ تاکنون داشته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، فروش «محافظ آدمکش» در راس باکس آفیس و دیگر فیلم‌های عرضه شده در سینماهای آمریکا تابستانی سخت از نظر درآمد سینماها را نشان می دهد.

درآمدی که سینماها برای تعطیلات چهار روز به دست اورده اند بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار بود که ۲۲ درصد پایین‌تر از سال ۲۰۱۶ در همین بازه زمانی و در عین حال بدترین فروش از سال ۱۹۹۸ را داشتند که فروشی ۷۸.۸ میلیون دلاری ثبت شده بود.

دلیل این امر اکران نشدن فیلم‌های مهم و جدید اعلام شده است و این در حالی است که وضع می‌تواند از این بدتر هم بشود.

«محافظ آدمکش» از کمپانی لایونزگیت، یک فیلم اکشن کمدی با بازی رایان گاسلینگ و ساموئل ال جکسون در فهرستی که رقابتی در آن وجود ندارد در تعطیلات آخر هفته ۱۰.۳ میلیون دلار فروخت و با احتساب روز چهارم که تعطیلات روز کار بود ۱۲.۹ میلیون دلار در بازار داخلی به فروش رفت.

«آنابل: مخلوق» که فیلم ترسناک فهرست است نیز ۷.۴ میلیون برای سه روز فروخت که تقریبا در سطح هفته پیش بود و در چهار روز ۹.۳ میلیون دلار فروخت.

«لوگان خوش شانس» فیلم استیون سوردبرگ نیز که ناامیدانه ظاهر شده سومین هفته را با فروش کلی ۲۱ میلیون دلار به اتمام رسانده و در چهار روز تعطیلات آخر هفته تنها ۵.۷ میلیون دلار فروخت.

«دانکرک» فیلمی از جنگ جهانی دوم ساخته کریستوفر نولان هم جایگاه ششم فهرست فروش را در دارد و در مجموع ۴۵۸ میلیون دلار فروخته و در عین حال در شروع نمایشش در چین ۳۰ میلیون دلار کسب کرده که شروعی موفق محسوب می شود.

فیلم «رودخانه باد» از کمپانی هاروی واینشتاین که یک فیلم جنایی است ۵.۹ میلیون دلار برای سه روز و ۷.۵ میلیون دلار برای چهار روز فروش کرد و جایگاه سوم را در فهرست فروش آمریکای شمالی به دست اورد .

در همین حال فیلم انیمیشن خانوادگی «بپر!» ۴.۹  میلیون دلار در سه روز و ۷ میلیون دلار در چهار روز فروش کرد وموفق به در اختیارگرفتن جایگاه چهارم شد.

«تب لاله» با بازی آلیشیا ویکاندر تنها در ۷۶۵ سالن سینما اکران شد. این درام جایگاه بیستم را در بازار داخلی کسب کرد و ۱.۲ میلیون دلار فروش داشت و در چهار روز فروشش را به ۱.۵ میلیون دلار رساند. این فیلم ساخته جاستین چادویک است و بر مبنای فیلمنامه تام استوپارد تولید شده است. جودی دنچ و کریستفور والتس دیگر از جمله بازیگران فیلم هستند. داستان فیلم در هلند قرن هفدهم می گذرد.

«اسپایدرمن: برگشت به خانه»، «فیلم اموجی»، «من نفرت‌انگیز ۳» و «سفر دخترها» دیگر فیلم‌های فهرست پرفروش‌ها از ردیف هفت تا ۱۰ هستند.

 

93 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *