استقبال در ونیز از فیلم ایرانی «آیه‌های فراموشی»

استقبال از نمایش فیلم‏های ایرانی در ونیز ۲۰۱۷ که شنبه گذشته با اکران فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» شروع شد، دیروز با نمایش «آیه های فراموشی» ادامه یافت.

به گزارش بخش خبری سنمای دوفصل به نقل از منبع خبری ، سوم سپتامبر ساعت دو بعدازظهر درسالن بزرگ دارسنا که ویژه فیلم های بخش افق ها هم هست. فیلم کارگردان ایرانی علیرضا خاتمی با عنوان «آیه های فراموشی»، به روی پرده رفت که اولین فیلم بلند او به حساب می اید. سالن مملو از تماشاگران بود و در پایان با استقبال بسیار خوب همگان مواجه شد. بعد از نمایش طبق سنت جشنواره با کارگردان و بازیگران آن بحث و گفتگو شد که مدتی تداوم داشت.

این فیلم در شیلی به اسپانیایی تولید شده و چند کشور روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند. فیلم از میزانسن بی آلایش و تا حدی شهید ثالث وار برخوردار است که از تصاویر زیبایی نیز الهام گرفته. داستان ماجرای یک نگهبان گورستان را روایت میکند که روزی با ماجرای ویژه ای برخورد می کند. علیرضا خاتمی در اولین فیلم بلند خود با تولید فیلمی مولف وار موفق ازکاربیروت آمده است. بعداز جشنواره ونیز این فیلم درجشنواره زیادی از جمله سه قاره تورنتو، پوسان وغیره شرکت خواهد کرد.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”2fasl.com”]icinema[/button]

171 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *