دو اپلیکیشن اسنپ و تپ سی از پلی استور حذف شدند

تقریبا دو هفته پیش بود که حذف چند اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی از اپ استور، باعث خشم و نارضایتی هموطنان مان نسبت به سیاست های کمپانی اپل شد. از جمله این اپلیکیشن ها که قربانی تحریم اپل شده بودند می توان به دیجی‌کالا، الوپیک، تخفیفان، دلیون و تپ‌سی اشاره کرد که در حال حاضر از اپ استور نمی توانید دریافت کرد.

اما درست زمانی که اکثر کاربران اپل را به خاطر سیاست های مبهم و ناعادلانه اش در قبال محصولات ایرانی شماتت می کردند، ظاهرا امروز نوبت گوگل است که اپلیکیشن های ایرانی را تحریم کند.

اسنپ و تپ سی جزو اولین قربانی های گوگل در سیاست های جدیدش به شمارمی روند. اگر همین حالا روی لینک دانلود این دو اپلیکیشن در پلی استور اشاره کنید، چنین پیغامی ظاهر می شود: «متأسفیم، آدرس اینترنتی مد نظر شما در این سرور یافت نشد».

پس از جستجو چند نرم افزار ایرانی در گوگل پلی با چنین صحنه ‌ای مواجه خواهید شد | ۲fasl.com

با توجه به این پیغام، معلوم است که گوگل دو اپلیکیشن اسنپ و تپ سی را از روی سرورهای خود حذف کرده و پیش بینی می شود که در ادامه با اپلیکیشن های ایرانی بیشتری این کاررا بکند.

گفتنی است که طی روزهای گذشته، این دومین باری است که گوگل به طور علنی دسترسی به سرویس هایش را برای ایرانی ها قطع می کند. همانطور که در خبرها متوجه شدید، گوگل روز سه شنبه هفته جاری دسترسی چند مورد از استارتاپ های ایرانی را به سرویس تحلیلگر Analytics خود منحل کرد تا با این اقدام بسیاری از وبمسترهای داخلی از بررسی و تحلیل آمار بازدید وبسایت های خود محروم بمانند.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”zoomit.ir”]zoomit[/button]

113 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *