unique visitors counter

هیدئو کوجیما، کارگردان معروف بازی‌های ویدیویی، با انتشار سلسله توییت‌هایی، نظر خود را در مورد تفاوت‌های بازی سازی و فیلم سازی بیان کرد

هیدئو کوجیما یکی از قدیمی‌ترین و قابل احترام‌ترین افراد در حوزه بازی‌سازی است. او  همواره به عنوان خالق و کارگردان مجموعه بازی Metal Gear معروف است، اکنون در حال توسعه‌ی بازی Death Stranding است. حالا در جدیدترین اخبار بازی، او توییت‌هایی را، پشت سرهم، به اشتراک گذاشت و افکارش در زمینه‌ی توسعه‌ی بازی را با طرفدارانش در میان گذاشت.

مشخصا، او صحنه‌ی یک راهرو در بازی را مثال زد و در مورد تفاوت‌های فیلم‌سازی و بازی‌سازی بحث کرد. کوجیما گفت:

ساخت صحنه‌ی راهرو ممکن است راحت و ساده به نظر برسد، اما عناصر بسیاری هستند که باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، اینکه درهای این راهرو باز شوند یا خیر، یا اینکه آیا کسی در آن اطراف حضور داشته باشد یا خیر. همچنین باید بسنجیم که بازیکن در زمان خاصی، چه احساسی ممکن است داشته باشد.

به نظر می‌رسد که توییت‌های وی دارای این مفهوم باشد: حداقل برای بازی‌های اکشن بزرگ، اینکه وظیفه‌ی ساخت بازی به کمپانی‌های دیگر محول شود، می‌تواند چشم‌انداز مناسبی  نداشته باشد.

کوجیما افزود:

یک بازی اکشن هیچ‌گاه نمی‌تواند با سفارش ساخت بخش‌های مختلف به کمپانی‌های دیگر و در نهایت جمع‌آوری این بخش‌ها در قالب یک بازی، نتیجه ی مطلوبی داشته باشد.

اگر تصمیم‌گیری و نظارت بر پروژه  تاخیری داشت، بازدهی تولید نیز پایین خواهد آمد و نتیجه آنکه باعث دوباره‌کاری خواهد شد. برای پیش گیری از چنین  موضوعاتی، در طول مراحل توسعه‌ی بازی باید تطبیق‌‌سازی روزانه‌ی کوچکی انجام شود. وقتی تمام قسمت‌ها در کمپانی‌های مختلفی تولید می‌شوند، بخش‌های ساخته‌شده نمی‌توانند به درستی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. به همین دلیل مهم است که هر روز جزئیات را بازبینی کنیم.

کوجیما در توییت‌های اخیرش به بازی Death Stranding اشاره‌ای نداشت. پس به نظر می اید که این نکات تفسیر‌هایی در مورد طراحی بازی است و ارتباط مستقیمی با این بازی ندارد؛ هرچند مطمئنا برخی از این گفته‌ها با بازی Death Stranding مرتبط است.

در حال حاضر به صورت رسمی معلوم نیست که بازی Death Stranding چه زمانی انتشار خواهد یافت، اما کوجیما گفت که ممکن است این بازی در سال ۲۰۱۸ عرضه شود. فهرست بازیگران بازی Death Stranding شامل مدس میکلسن (بازیگر نقش هانیبال)، گیرمو دل تورو (کارگردان فیلم Pan’s Labyrinth) و نورمن ریداس (بازیگر سریال The Walking Dead) است. پیش از این اعلام شده بود که Death Stranding برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

gamespot

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.