• فروشنده، اصغر فرهادی
  • دختر، رضا میر کریمی
  • رگ خواب، حمید نعمت الله
  • لانتوری، رضا درمیشیان
  • ماجرای نیمروز، سید محمود رضوی

بهترین کارگردانی:

  • اصغر فرهادی (فروشنده)
  • رضا میرکریمی (دختر)
  • حمید نعمت الله (رگ خواب)
  • رضا درمیشیان (لانتوری)
  • محمد حسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

بهترین فیلمنامه:

  • اصغر فرهادی (فروشنده)
  • پیمان قاسم خانی (خوب، بد، جلف)
  • مهران کاشانی (دختر)
  • معصومه بیات (رگ خواب)
  • سهیل بیرقی (من)

بهترین فیلمبرداری:

  • فرشاد محمدی (رگ خواب)
  • حمید خضوعی ابیانه (دختر)
  • حسین جعفریان (فروشنده)
  • هادی بهروز (ماجرای نیمروز)
  • ساعد نیک ذات (نفس)

بهترین تدوین:

  • هایده صفی یاری (فروشنده)
  • مصطفی خرقه پوش (برادرم خسرو)
  • میثم موئینی (دختر)
  • هایده صفی یاری (لانتوری)
  • سپیده عبدالوهاب (متولد ۶۵)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • پانته آ پناهی‌ها (لاک قرمز)
  • سارا بهرامی (خانه‌ای در خیابان چهل و یکم)
  • مریلا زارعی (دختر)
  • بهنوش بختیاری (من)
  • شبنم مقدمی (نفس)
  • ثریا قاسمی (ویلایی‌ها)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • فرید سجادی حسینی (فروشنده)
  • ناصر هاشمی (برادرم خسرو)
  • بهرام افشاری (لانتوری)
  • هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز)
  • جواد عزتی (ماجرای نیمروز)
  • احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)

بهترین بازیگر نقش اول زن:

  • لیلا حاتمی (رگ خواب)
  • ترانه علیدوستی (فروشنده)
  • پردیس احمدیه (لاک قرمز)
  • پانته آ پناهی ها (نفس)
  • رویا نونهالی (نیمه شب اتفاق افتاد)

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • شهاب حسینی (فروشنده)
  • فرهاد اصلانی (دختر)
  • کوروش تهامی (رگ خواب)
  • نوید محمد زاده (لانتوری)
  • حامد بهداد (نیمه شب اتفاق افتاد)

بهترین موسیقی:

  • کارن همایونفر (اروند)
  • حامد ثابت (برادرم خسرو)
  • فردین خلعتبری (سینما نیمکت)
  • بهزاد عبدی (ناردون)
  • ستار اورکی (ویلایی‌ها)

طراحی صحنه:

  • کیوان مقدم (فروشنده)
  • کامیاب امین عشایری (آبا جان)
  • شیوا رشیدیان (خانه‌ای در خیابان چهل و یکم)
  • محسن شاه ابراهیمی (دختر)
  • اصغر نژاد ایمانی (نفس)

طراحی لباس:

  • عباس بلوندی (یتیم خانه ایران)
  • مجید لیلاجی (زاپاس)
  • آیدین ظریف (سیانور)
  • سارا سمیعی (فروشنده)
  • گلناز گلشن (لانتوری)
  • اصغر نژاد ایمانی (نفس)

صدابرداری:

  • بابک اردلان (رگ خواب)
  • محمود سماک باشی (آشوب)
  • جهانگیر میرشکاری (تیک آف)
  • ناصر انتظاری (من)
  • عباس رستگارپور (نفس)
  • بهمن حیدری (یتیم خانه ایران)

صداگذاری:

  • بهمن اردلان (رگ خواب)
  • محمود موسی نژاد (اروند)
  • علیرضا علویان (من)
  • آرش قاسمی (نفس)
  • امیر حسین قاسمی (ویلایی‌ها)

چهره پردازی:

  • عبدالله اسکندری، مهرداد میرکیانی (لانتوری)
  • فاطمه کمالی، زهرا کمالی (سیانور)
  • محسن دارسنج (ماجرای نیمروز)
  • مهرداد میرکیانی (نفس)
  • داریوش صالحیان (یتیم خانه ایران)

جلوه‌های ویژه میدانی:

  • ایمان کرمیان (ویلایی‌ها)
  • محسن روزبهانی (یتیم خانه ایران)
  • داود رسولیان (ابو زینب)
  • رضا ترکمان (سینما نیمکت)
  • عباس شوقی (امکان مینا)
  • محسن روزبهانی (ماجرای نیمروز)

جلوه‌های بصری:

  • سینا قویدل (رگ خواب)
  • محمد لطفعلی (آبا جان)
  • بهنام خاکسار (اکسیدان)
  • امیر رضا معتمدی (سینما نیمکت)
  • فرید ناظر فصیحی (نفس)

بهترین کارگردانی مستند:

  • مهدی قنواتی (همجا)
  • حسن نقاشی (آثار عجم)
  • فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان (اعتراض وارد نیست)
  • حجت طاهری (پرندگان در سایه)
  • حامد سعادت (مردی که فسیل شد)

بهترین فیلم مستند:

  • زنانگی، محسن استاد علی
  • آوانتاژ، محمد کارت
  • پسران سند باد، رضا حائری
  • زیمل بلوچستان، مازیار مشتاق گوهری
  • متهمین دایره بیستم، حسام اسلامی

بهترین فیلم کوتاه:

  • حیوان، بهرام ارک و بهمن ارک
  • آرا، یوسف کارگر
  • زونا، طوفان نهان قدرتی
  • شب تولد، امید شمس
  • وقت ناهار، علیرضا قاسمی
mehr