دارا خسروشاهی از هیئت مدیره نیویورک تایمز استعفا داد

دارا خسروشاهی که به‌تازگی به‌عنوان مدیر عامل جدید اوبر برگزیده شده است، قصد دارد از جایگاه خود در هیئت مدیره نشریه نیویورک تایمز کناره‌گیری کند.
به گزارش بخش تکنولوژی دوفصل و بر اساس اطلاعات ارائه‌شده از کمیسیون ارز و اوراق بهادار ایالات متحده، دارا خسروشاهی روز پنج‌شنبه به هیئت مدیره نیویورک تایمز جریان استعفای خود را اعلام کرد. وی دلیل استعفای خود را مسئولیت‎های تازه در شرکت جدید تحت مدیریتش یعنی اوبر می داند. او از سال ۲۰۱۵ به‌عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره نیویورک تایمز فعالیت دارد.
استعفای دارا خسروشاهی به‌هیچ‌عنوان تحت تأثیر مخالفت با نیویورک تایمز یا فعالیت‎ها و قوانین این نشریه نیست.
در سند مذکور گفته شده که استعفای خسروشاهی به‌هیچ‌عنوان تحت تأثیر مخالفت با نیویورک تایمز یا فعالیت‎ها و قوانین این نشریه نبوده است. وی علاوه بر عضویت در کمیته ممیزی این نشریه، در کمیته‎های فناوری و نوآوری نیز کار می کند. در کنار دارا خسروشاهی چند عضو دیگر از هیئت مدیره نیویورک تایمز نیز سمت‎های مهمی در صنعت فناوری دارند. به‌طور مثال برایان مک‎اندروس در گذشته مدیر اجرایی پاندورا بوده است و ربکا ون دایک به‌عنوان مدیر بازاریابی آکیولس فعال است.
نیویورک تایمز در چند وقت اخیر موجی از انتقادات را دریافت کرده است. این نشریه در هنگام انتشار خبر واگذاری سمت مدیرعاملی اوبر به خسروشاهی، به‌صورت صریح نگفت که وی یکی از اعضای بلندمرتبه این نهاد به شمار می‎رود. البته نیویورک تایمز پشیمانی خود را از خطای به‌وجود‌آمده اعلام کرده و گفته است سمت خسروشاهی، در پوشش اخبار مربوط به او هیچ تأثیری ندارد.

118 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *