«نفس» به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۸ انتخاب شد

پس از چند روز بررسی فیلم‌های سینمایی، امیر اسفندیاری، خبر انتخاب فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار به عنوان نماینده سینمای ایران برای شرکت در آکادمی اسکار ۲۰۱۸ را منتشر کرد. صبح امروز سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که از میان چهار فیلم «رگ خواب»، «مالاریا»، «ویلایی‌ها» و «نفس» یکی از آنها به عنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار معرفی خواهند شد. این نخستین بار است که فیلم یک کارگردان زن نماینده ایران برای رقابت اسکار می رود.

فیلم سینمایی «نفس» سومین ساخته سینمایی نرگس آبیار با بازی مهران احمدی، پانته‌آ پناهی ها، ساره نور موسوی، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی و جمشید هاشم‌پور برای اولین بار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و توانست پنج سیمرغ بلورین از این جشنواره را در اختیار خود دراورد، پاییز سال گذشته در سینماهای کشور اکران شد و بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کرد.

پوستر فیلم سینمایی نفس | ۲fasl.com

امیر اسفندیاری – سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی – در رابطه با این موضوع اعلام کرد: «با انجام مباحثات نهایی و بررسی‌های کلی در خصوص چهار فیلم فهرست نهایی، این هیات با اکثریت آرا، فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار را برای نمایندگی سینمای ایران در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان برگزید. اعضاء هیات امیدوارند فیلم برگزیده بتواند با پشتیبانی کلیه مراکز تاثیرگذار فرهنگی کشور، نمودی دیگر از ظرفیت‌های سینمای نوین ایران را به طیفی گسترده تر از مخاطبین بین‌المللی بشناساند.»


مطالب مرتبط: نگاهی بر فیلم سینمایی “نفس” به همراه تریلر فیلم


 

96 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *