آیا توییتر رفع فیلتر می‌شود؟ | وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد

وزیر ارتباطات با حضور در برنامه «حالا خورشید» شبکه سوم سیما در مورد شرایط کشور و رویکرد دولت نسبت به کسب و کار های نوپا، اشتغال جوانان و رفع فیلتر توییتر بحث کرد.

محمد جواد آذری جهرمی در گفتگو با رضا رشیدپور معتقد بود که دولت در حال پیگیری رفع فیلتر توییتر است و این موضوع در سرتاسر کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته وزیر ارتباطات فارغ از نتیجه این تلاش، نگاه دولت تغییر نمی کند و همچنان مثبت باقی خواهد ماند. وی افزود احتمال دارد که رفع فیلتر توییتر به نتیجه نرسد.

آذری جهرمی در مورد کسب و کارهای نوپا هم بیان کرد دولت تصمیم ندارد زندگی عادی مردم را مختل کند و تحریم کنندگان کشور به اندازه کافی در این زمینه در تلاش هستند. به همین دلیل، کسب و کار های سنتی نباید مانع کسب و کار های نوپا شوند، حوزه ای که برای اشتغال جوانان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وزیر ارتباطات کشورمان از برنامه دولت برای کاهش وابستگی به گوگل و اندروید هم سخن گفت و از کشور کره جنوبی به عنوان مثال در این زمینه یاد کرد که البته قیاس مع الفارقیست، چون زیرساخت های تکنولوژی این غول آسیایی از هیچ زاویه و منظری با شرایط کشورمان شباهت ندارد.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”http://www.mehrnews.com/news/4083742/رفع-فیلتر-توییتر-را-پیگیری-می-کنیم-وابستگی-به-گوگل-کم-می-شود”]mehrnews[/button]

100 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *