افزایش درآمد با ۸ راهکاری که ثروتمند می کند

زیگ زیگلار (Zig Ziglar)، نویسنده‌ و فروشنده‌ی حرفه‌ای آمریکایی می گوید: «همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است.» وقتی بحث پول و افزایش درآمد می‌شود، بیشتر افراد شعار می دهند و پای معنویت را به میان می‌کشند، البته معنویت جای خود را دارد ولی نباید موضوعات را با هم ترکیب کرد. پس در این مقاله میفهمید که چگونه می‌توانید به راحتی افزایش درآمد داشته باشید.

پول خوشبختی نمی‌آورد ولی بی‌پولی هزار و یک مشکل با خود به همراه دارد. وقتی پول کافی برای گذران زندگی نداریم، قبض آب و برق و… از یک سو، اجاره خانه از سوی دیگر و هزار و یک خرج دیگر کمرمان را خم می‌کند… بله پول و درآمد بخش مهمی از زندگی محسوب می شود. باید شعار دادن را کنار بگذاریم. خیلی‌ها معتقدند پول ریشه‌ی فساد است، ثروتمندان حریص هستند، پول خوشبختی نمی‌آورد و…. همه‌ی اینها فقط جملاتی کلیشه‌ای و تکراری هستند که با مثال‌های متعددی رد می‌شوند. در دنیا ثروتمندان زیادی هستند که با توانایی مالی خود توانسته اند به شکوفایی استعدادها، درمان بیماری‌ها و ایجاد امکانات برای هم‌نوعان خود کمک کنند. پس پول فی‌نفسه چیز بدی نیست، بلکه رویکرد و شیوه‌ی به کار‌گیری آن، این حواشی و چهره‌ی منفی را ایجاد می کند. افزایش درآمد و ثروتمند شدن به زحمت، تلاش و فکر نیاز دارد. فرایند ارزشمندی که به رشد و شکوفایی استعدادهای شما در زندگی کمک می‌کند. همه‌ی ما در هر شبانه‌روز، ۲۴ ساعت داریم پس چگونه بعضی از افراد ثروتمند می‌شوند و روز به روز افزایش درآمد چشم‌گیرتری پیدا می‌کنند؟ تفاوت‌ها در رویکرد و نوع نگاه افراد است. در ادامه روش‌هایی برای افزایش درآمد مطرح شده است.

 

۱. کارهایی را که دوست ندارید، ترک کنید

اگر از شغل و کارتان درآمد چندانی ندارید و متناسب با آرزوها و سبک زندگی دلخواه شما نیست، آن را رها کنید. چه چیزی شما را به اجبار وادار به انجام کاری می کند که برای‌تان عذاب‌آور است؟ درست است که وضعیتِ بازارِ کار چنگی به دل نمی‌زند، اما قبول کنید تلاش و آرمان در کنار هم نتیجه‌ای شگفت‌انگیز خواهند داشت. اگر به کاری که دوست دارید مشغول شوید، درآمد و موفقیت بیشتری به دست می اورید.


۲. ارزش شما به پول‌تان نیست

مسائل مالی با ارزش‌های شما مرتبط نیست. هرگز اجازه ندهید تعداد صفرهای موجودیِ حساب بانکی‌تان دلیل شخصیت و احترام شما باشد. افزایش درآمد و ثروت، معرف و نشانه‌ی ارزش‌های شخصیتی و روحی شما نیست. در زندگی خود را به ارزش‌های محکم و مهم متصل کنید. اگر جیب‌تان خالی است، می‌تواند به دلیل شرایط یا کم‌کاری خودتان باشد، اما با کمی تلاش و پشتکار می‌توانید شرایط را بهتر سازید. در هر وضعیت اقتصادی که باشید، تنها سبک زندگی شماست که به زندگی‌تان شکل می‌دهد و این مسئله به هیچ عنوان به جیب شما ربطی ندارد.


۳. فعالیت‌های درآمدزا را در اولویت قرار بدهید

وقتی که برنامه هفتگی‌تان را می‌چینید، فعالیت‌های درآمدزا و سودمند را در اولویت بگذارید. طبق قانون پاره‌تو، ۸۰ درصد رخدادها از ۲۰ درصد اتفاقات به وجود می‌آیند. به زبان ساده‌تر ۸۰ درصد درآمد شما از ۲۰ درصد فعالیت‌هایتان است. روی این ۲۰ درصد تمرکز کنید. کدام فعالیت‌های اقتصادی برای شما بیشترین درآمد را خواهد داشت؟ اگر در مسیر کاری خوبی قرار گرفته‌اید، اجازه ندهید چیزی در افزایش درآمدتان اختلال ایجاد کند.


۴. ارزش وقت را بدانید

وقت طلاست و ارزشش خیلی بیشتر از پول است. شاید بشود پولِ ازدست‌رفته را دوباره به گاوصندوق بر گرداند، اما زمان از دست رفته هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. ارزش وقت را کم ندانید. صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید، برای دقیقه هایتان زمان بندی کنید. وقتی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید چند گام از سایرین جلوتر خواهید بود و کارهای بیشتری در طول شبانه‌روز انجام خواهید داد. کارها را از امروز به فردا به تاخیر نیندازید، نگویید فردا شروع می‌کنم، هنوز وقت دارم و… . به خصوص در بازار رقابتی امروز فقط اگر زود بجنبید برنده خواهید بود.


۵. نه گفتن را تمرین کنید

استیو جابز می‌گوید: «رمز موفقیت شرکت اپل را توانایی نه گفتنمان به موارد غیرضروری می دانم.» هنر نه گفتن را تمرین کنید. اگر می‌بینید زیاد کردن مسئولیت‌هایتان در افزایش درآمد شما نقشی ندارد، آنها را قبول نکنید. روی کاری که برای‌تان افزایش درآمد دارد، سرمایه‌گذاری کنید. به موقع نه بگویید و وقت خود را هدر ندهید.


۶. با ثروتمندان معاشرت کنید

رفتار ما شبیه افرادی می‌شود که با آنها ارتباط داریم. اگر با ثروتمندان وقت بگذرانید، نظام فکری آنها را بهتر میفهمید. نوع نگرش آنها را یاد می‌گیرید و فرصت‌های بهتر و بیشتری برای افزایش درآمد و کار به سراغتان می اید. با ثروتمندان رفت و آمد کنید، نشست و برخاست داشته باشید و سعی کنید قلق‌های آنها را برای افزایش درآمد و تولید پول و ثروت بفهمید.


۷. بهانه‌گیری و دلیل‌تراشی را کنار بگذارید

به جای بهانه آوردن برای درآمد اندک‌تان و دلیل تراشی‌هایی که نشانگر مقصر بودن بی پولی شما زمین و زمان است، فقط عمل کنید. انرژی شما با منفی‌بافی و بهانه آوردن کاهش می یابد. تمرکز و نیروی خود را برای رسیدن به اهداف‌تان بگذارید، عزم‌تان را جزم کنید و با تلاش پیش روید.


۸. نگاه‌تان را عوض کنید

قبول است که وضعیت اقتصادی خراب است و هزار و یک مشکل دیگر هست. اما تلاش کنید نگاه‌تان را تغییر بدهید. فکر نکنید قربانی هستید. اگر بخواهید قادر خواهید بود رهبری وضع و حال خود را به دست بگیرید. گذشته‌ و اشتباهات قبلی‌تان را به یاد نیارید. آن‌قدر نوک پیکان تقصیرها را به سمت رئیس و این و آن نگیرید. کمی مهربان‌تر به دنیا بنگرید. لحظه‌ای که مسئولیت‌های زندگی‌تان را تمام و کمال به دست خود می‌گیرید، همان لحظه‌ای است که موفقیت شروع میشود.

میان درآمد اندک و افزایش درآمد، اختلاف در عمل کردن است. مرد عمل باشید. به ثروتمند شدن فکر کنید، به افزایش درآمد تامل و تلاش کنید. انرژی‌های منفی را از خود دور نگه دارید. قطعا راهی برای پیشرفت وجود دارد. فقط باید آن را بیابید. تصمیم بگیرید. برای افزایش درآمد کمی پشتکار و سختی بیشتر نیاز دارید. اما نتیجه‌ی آن قطعا شیرین و خواستنی خواهد بود. هر سطح سواد و مهارتی که داشته باشید، راهی پیش روی شما هست. به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان فکر کنید وآنها را تقویت کنید. با تلاش و در محیط فعالیت و کار قرار گرفتن، فرصت‌های بیشتری برای شما به‌وجود خواهد آمد. تنبلی و ترس را فراموش کنید. در بیشتر موارد ترس از شروع کار مانع اصلی موفقیت است.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”https://www.entrepreneur.com/article/237400″]entrepreneur[/button]

 

161 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *