آیا هیتلر بعد از جنگ جهانی دوم زنده بود؟

ادعاها و تئوری های توطئه در مورد زنده بودن آدولف هیتلر خبر جدیدی نیست. از همان روزهای نخستین پایان یافتن جنگ جهانی دوم برخی ادعا کردند که هیتلر از آلمان فرار کرده و متفقین برای این که پایان دلخواه و تر و تمیزی برای پایان جنگ طرح کنند گفتند که هیتلر خودکشی کرده است. این داستان بار دیگر این روزها در فضای اینترنت جذاب شده و بسیاری ادعا می کنند بر اساس یادداشتی از یک مامور سازمان سیا که اخیرا از طبقه بندی سری خارج شده، یکی از جاسوسان این سازمان در سال ۱۹۵۵ اطلاعاتی را در مورد مکان اختفای هیتلر ارائه کرده است.

در این یادداشت از طرف رییس نمایندگی سازمان سیا در ونزوئلا برای ریاست بخش نیمکره ی غربی سازمان سیا فرستاده شده آمده که یکی از خبرچینان این مرکز اعلام کرده که وی به صورت مداوم در آمریکای چنوبی با هیتلر صحبت می کند:

” در نیمه دوم ماه سپتامبر سال ۱۹۵۵، یک فیلیپ سیتروئن، یک سرباز آلمانی اس اس به طور محرمانه به او خبر داده بود که ادولف هیتلر هنوز زنده است. سیتروئن ادعا می کرد که در حدود ماهی یک بار در کلمبیا در سفرهای خود از ماراکایبو به این کشور به عنوان کارمند کمپانی کشتیرانی کا ان اس ام (رویال داچ) در ماراکایبو با وی تماس داشته است. سیتروئن به دوست سیملودی-۳ گفته بود که وی مدتی نه چندان قبل با هیتلر عکسی انداخته اما عکس را به او نشان نداده بود. او همچنین اعلام کرده بود که هیتلر کلمبیا را در ماه ژانویه سال ۱۹۵۵ به مقصد آرژانتین ترک کرده است”.

صحت این مدرک و ادعاها هنوز تایید نشده اما این سند در اتاق مطالعه ی وبسایت سازمان سیا که اسناد خارج شده از طبقه بندی و اسنادی که عموم می توانند آن ها را مطالعه کنند است. البته در دوران کنونی به راحتی می توان چنین اسنادی را به کمک فتوشاپ جعل کرد. تا به امروز تنها چند رسانه ی روسی و ترکیه ای این خبر را نوشته اند و نمی توان با قطعیت بیان کرد که این اسناد واقعی است یا تنها تبلیغاتی برای آشوب افکنی و دروغ پردازی های رایج دنیای رسانه های زرد است.

 

180 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *