کامبوج فیلم آنجلینا جولی را به عنوان نماینده‌اش به اسکار برد

کامبوج، درام تاریخی زندگینامه‌ای «اول پدرم را کشتند»، چهارمین ساخته بلند آنجلینا جولی را به عنوان نماینده‌اش برای شرکت در رقابت بهترین فیلم خارجی به آکادمی اسکار معرفی کرد. جولی در واکنش به این خبر بیانیه‌ای داد که در بخشی از آن آمده: «این انتخاب برای همگی ما که در ساخت فیلم مشارکت داشتیم، بسیار ارزشمند و معنادار است.»

ستاره ۴۲ ساله هالیوود که دارای تابعیت دوگانه کامبوجی است و یکی از فرزندانش را از این کشور به فرزندخواندگی پذیرفته، این فیلم را بر اساس کتاب خاطرات لونگ آونگ و با سرمایه‌گذاری کامل کمپانی «نتفلیکس» فیلم‌برداری کرده است.

جولی در ادامه بیانیه خود اعلام کرده است: «همکاری با هنرمندان بومی برای به تصویر کشیدن این داستان، تجربه‌ای تکان‌دهنده و غرورآفرین محسوب می‌شد.» این فیلم به‌تازگی در جشنواره‌های تلوراید و تورنتو به روی پرده جهانی به نمایش در آمده است و به خاطر اجرای درخشان قهرمان کودک فیلم که یک نابازیگر کامبوجی است با واکنش تحسین‌آمیز منتقدان مواجه شده است.

کمیته انتخاب نماینده کامبوج برای شرکت در رقابت اسکار ۲۰۱۸، امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای نماینده این کشور را رسماً معرفی کرد: «این فیلم واکاوی دوره‌ای تاریخی اما تراژیک از نگاه یک کودک است. دیالوگ‌های فیلم به حداقل میزان ممکن رسیده و در روایت داستان خود از خلال تصاویر سینمایی موفق عمل کرده است.»

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، درام تاریخی «اول پدرم را کشتند» این روزها در سینماهای اصلی کامبوج در حال اکران است. این در حالی است که سیاست‌های پخش نتفلیکس با اکران گسترده محصولاتش در سالن‌های سینما مغایر است اما بنا به تشخیص جولی اکران گسترده این فیلم در سینماهای کامبوج اهمیت حیاتی داشته است.

«تصویر گمشده» تنها فیلم کامبوجی بوده که تا امروز توانسته نامزدی جایزه اسکار در رشته بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت کند.

65 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *