مصرف بسیار زیاد باتری iOS 11 | کاهش ۶۰ درصدی زمان شارژدهی

اگر به تازگی سیستم عامل آیفون یا آیپد خود را به iOS 11 بروز کرده اید و فهمیده اید که باتری دستگاه شما با سرعت بیشتری در مقایسه با قبل تخلیه می شود، خبر خوبی برایتان داریم: شما تنها نیستید.

به تازگی شرکت «واندرا» (Wandera) که در حوزه امنیت موبایل فعال است، اطلاعات دریافتی از کاربرانی که iOS 11 را روی آیپد و آیفون نصب کرده اند را تجزیه و تحلیل نموده و دریافته که مصرف باتری آنها نسبت به iSO 10 تقریباً دو برابر شده است.
زمان شارژدهی در iOS 11 تا ۶۰ درصد پایین امده است؛ این شرکت برای تعیین میزان تأثیر iSO 11 روی شارژدهی آی-دیوایس ها، مجموعه ای شامل ۵۰ هزار کاربر با استفاده متوسط تا سنگین از انواع آیپد و آیفون را بررسی کرده و میانگین عملکرد باتری دستگاه های آنها را قبل و بعد از آپدیت مقایسه نموده است. نتیجه این بررسی را در نمودار زیر میبینید:

شرکت واندرا می گوید میانگین زمان تخلیه کامل باتری دستگاه های مجهز به iOS 10 (از ۱۰۰ تا صفر درصد) برابر با ۲۴۰ دقیقهاست، در حالی که این رقم برای iOS 11 به حدود ۹۶ دقیقه پایین امده. این کاهش ۶۰ درصدی در زمان شارژدهی مورد نگرانی و نارضایتی بسیاری از کاربران شده، به خصوص آنهایی که دستگاه های قدیمی دارند و در حالت عادی هم با ضعف باتری مواجه بودند.

گفتنیست آیفون های ۸ و ۸ پلاس به تازگی به دست خریداران اولیه رسیده اند و آیفون X هم از چند هفته دیگر راهی بازار می شود. احتمالاً این دستگاه های جدید باعث افزایش میانگین زمان شارژدهی باتری iOS 11 خواهند شد، اما باید دید آیا اپل راهکاری را برای کاربران قدیمی نیز دارد یا خیر.

147 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *