مدل قرار گرفتن پاها،نشانگر شخصیت شماست!

راه رفتن و نفس کشیدن دو تا از کارهایی هستن که معمولا بهشون فکر نمی کنیم. اون ها فقط رخ می دهند. این یعنی نمی دانیم وقتی با دیگران در ارتباط هستیم پاهای ما چه عملی دارند. یعنی زیاد مراقب آن ها نیستیم و در زبان بدن به موقعیت پاها نمی اندیشیم. شاید وضعیت پاها تنها چیزی باشد که هنگام تعامل با دیگران به آن دقت نمی کنیم.

 

وقتی بحث زبان بدن و روشی که در جمع ظاهر می شوید مطرح است پاها نیز مانند حالات و حرکات قسمت های دیگر بدن چیزهایی را در مورد شما اشکار می کند. این تصاویر به شما کمک می کند نسبت به چیزهایی که می گویید یا گفته می شود بیشتر آگاه باشید حتی اگر ساکت باشید و چیزی را به زبان نیاورید.


پاهای با فاصله نشان دهنده تسلط

وقتی پاها را با فاصله از هم قرار داده و وزن را به طور مساوی روی هر دو پا تقسیم می کنید یعنی به هیچ وجه نمیخواهید آن مکان را ترک کنید. ممکن است از آن دسته آدم هایی باشید که همیشه به این شکل می ایستید. آیا روش ایستادن شما هم به همین شکل است یا گاهی اوقات وزن را روی یکی از پاها می اندازید.

وقتی یک مرد به این شکل روی پاها می ایستد نشاندهنده تسلط است و به مردها اجازه می دهد مردانگی و همبستگی با گروه را به نمایش بگذارند. اگر می خواهید اعتماد به نفس تان بالا به نظر برسد به این حالت بایستید.


قفل کردن مچ پاها به هم نشان دهنده عصبی بودن شخص است

هنگامی که یک زن به این روش نشسته است ادب و زنانگی اش را به نمایش می گذارد. اما اگر در موقعیت هایی مثل مصاحبه ها به این شکل بنشینید نشانگر عصبی بودن شماست. درست مثل کندن پوست لب ها با دندان. این حالت نشان می دهد که می خواهید یک احساس منفی و یا عدم اطمینان را پس بزنید. وقتی پاها را زیر میز عقب می کشید نشان می دهید که نگرشی عقب افتاده دارید.

در این وضعیت اگر از شخصی که به این شکل نشسته است سوالات مثبت بپرسید ناخودآگاه مچ پاها را از هم باز می کند.


گذاشتن یک پا روی پای دیگر: شخص آماده بحث است

این حالت نشستن نشان می دهد که آماده بحث و در صورت لزوم رقابت هستید. اگرچه که بعضی ها به طور ثابت همیشه به این شکل می نشینند اما باید بدانید که با این طریقه نشستن نشان می دهید که قصد ندارید بحث را تمام کنید.

اگر در این سبک نشستن یکی از دست ها یا هر دو دست را روی پا قرار دهید یعنی آدم خشکی هستید و دارای شخصیتی لجباز هستید که هر دیدگاه مخالفی را رد می کند.


پاها روی هم در حالت ایستاده برای زنان و مردان مفاهیم متفاوتی دارد

این حالت ایستادن بیشتر مخصوص خانم هاست و حالت ایستادن پاها با فاصله مخصوص آقایان. این نحوه ایستادن نشان می دهد که این زن می خواهد همانجایی که هست بماند و نشانگر “نزدیک شدن” ممنوع  نیز است.

در رابطه با مردها نیز همینطور یعنی تصمیم دارد مکان را ترک نکند.


پاها کنار هم

این یک پوزیشن کاملا طبیعی است و نشان می دهد که نسبت به ماندن یا رفتن بی تفاوت هستید. اگر یک بچه این گونه در مقابل معلم بایستد نشانگر تمرکز و توجه او است. به علاوه مردم از این روش برای ادای احترام بهره می برند و اگر تصمیم دارید به کسی آزاری نرسانید از این روش ایستادن استفاده کنید.


مچ پاها به جهتی که قرار است بروید

ثابت شده است که با نگاه کردن به وضعیت پاهای یک شخص خیلی چیزهایی را می توان درباره او متوجه شد. اگر در گروه ایستاده اید به نحوه ایستادن اطرافیان توجه کنید. ما آدم ها معمولا عادت داریم سر پاها را به سمت شخصی بگیریم که به او تمایل بیشتری داریم.

 

150 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *