بازگشت فیلم ترسناک «آن» (It) به صدر جدول!

درام زندگینامه‌ای «ساخت امریکا» با بازی تام کروز از جمعه گذشته در سینماهای امریکای شمالی به روی پرده رفت و در رقابتی نزدیک با دو فیلم پرطرفدار روی پرده شامل اقتباس سینمایی «آن» استیون کینگ و اولین دنباله «کینگزمن» موفق شد در رتبه دوم جدول پرفروش‌ها قرار بگیرد. هر سه فیلم در تعطیلات آخر هفته بیش از ۱۷ میلیون دلار درآمد کسب کردند. فیلم ترسناک «آن» بعد از چهار هفته اکران باز هم رکورد پرفروش‌ترین فیلم گیشه آخر هفته را شکست و «کینگزمن: حلقه طلایی» با اختلافی جزئی یک پله پایین‌تر از فیلم تام کروز نشست. این دنباله سینمایی که همزمان در سینماهای خارج از امریکا اکران می شود در سه روز گذشته با ۵۰٫۵ میلیون دلار فروش آخر هفته صدرنشین گیشه دنیا شد.

فیلم ترسناک «آن» بعد از چهار هفته اکران با کسب ۱۷٫۳ میلیون دلار درآمد دوباره به صدر گیشه امریکا بازگشت. این اقتباس سینمایی از رمان معروف استیون کینگ به تازگی با عبور از «جن‌گیر» رکورد پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ را در اختیار خود دراورده است. در حال حاضر، فروش جهانی آن به بیش از ۵۵۳ میلیون دلار رسیده است.

اما بازسازی فیلم علمی-تخیلی ترسناک «مرگ‌بازان» (Flatliners) که توسط استودیوی سونی در سینماهای امریکا افتتاح شد، نتوانست انتظار سازندگانش را برآورده سازد. فروش این فیلم ۱۹ میلیون دلاری با بازی الن پیج و دیه‌گو لونا بعد از سه روز اول نمایش به ۶٫۷ میلیون دلار رسید و بعد از انیمیشن «فیلم لگو نینجاگو»، رتبه پنجم جدول پرفروش‌ها را دارد.

نکته عجیب آن که جدیدترین ساخته نیلز آردن کارگردان دانمارکی سریال «آقای ربات» از سوی منتقدان نادیده گرفته شده و امتیاز بسیار پایینی در سایت «راتن تومیتوز» دارد. از میان ۳۸ نقد منتشر شده در این سایت نظرسنجی، بازسازی «مرگ‌بازان» تنها سه درصد رای مثبت کسب کرده است.

درام جنایی «ساخت امریکا» (American Made) روایتگر ماجرای خلبان یکی از خطوط هوایی تجاری (با بازی تام کروز) است که برای انجام ماموریت در امریکای جنوبی به استخدام سازمان سیا در می‌آید. افتتاحیه ۱۷ میلیون دلاری برای فیلم جدید تام کروز، نتیجه ضعیفی محسوب نمی‌شود اما استودیوی «یونیورسال» بیش از هر چیز به نقدهای مثبت و توصیه سینماروها دل بسته است تا این فیلم ۵۰ میلیون دلاری به سوددهی در گیشه دست یابد.

84 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *