تانک رضوانی معرفی شد؛ با دو رگه ایرانی- آمریکایی آشنا شوید

اگر شما علاقه ای ندارید که مسیرهای آفرودی را با خودروهای جیپ رانگلر معمولی و یا تویوتا لندکروزر پشت سر بگذارید، خودروی جدید رضوانی قادر خواهد بود به شما کمک کند. یک شاسی بلند بزرگ و قدرتمند که پس از انتشار تصاویر پیش نمایش متعدد، در نهایت به طور رسمی از سوی شرکت رضوانی موتور رونمایی شد، اما جالب اینجاست که آقای رضوانی برای ماشین جدید خود از نام “تانک” استفاده کرده است که دلیل اصلی آن می‌تواند استفاده از مواد مستحکم و ضدگلوله در این اتومبیل باشد، ولی بدون هیچگونه سلاح و مهمات با قدرت آتش.

با رونمایی رسمی از خودروی شاسی بلند جدید رضوانی، حالا شناخت داریم که این تانک استاندارد جاده‌ای به یک پیشرانه ۶٫۴ لیتری هشت سیلندر مجهز شده است که حداکثر خروجی قدرت آن به مرز ۵۰۰ اسب بخار و همچنین گشتاور خروجی پیشرانه هم به عدد ۵۸۳ نیوتن متر خواهد رسید که برخلاف انتظارات، مشخص شد که این پیشرانه از سوخت بنزینی برای تولید نیرو محرکه خود استفاده می‌کند. این تمام ماجرا نیست، زیرا رضوانی اگر مجوز استفاده از سلاح و مهمات بر روی شاسی بلند خود را نداشته باشد، بجای آن از پوشش زرهی بالستیک و همچنین دوربین‌های حرارتی و دید در شب بهره گرفته است که هم می‌تواند در حفظ جان سرنشینان اتومبیل مسمرثمر واقع شود و هم می‌تواند میدان دید بهتری از محیط اطراف در شب به راننده دهد، بویژه در مسیرهای آفرودی که قطعا یک اتومبیل نیاز خواهد داشت.

 

باوجود طراحی بیرون عجیب و بیشتر غیرمتعارف، فضای داخل کابین این اتومبیل می‌تواند بسیار لوکس محسوب شود، زیرا رضوانی تجهیزات استاندارد و قابل سفارش بسیار زیادی برای این اتومبیل در نظر گرفته است که بخشی از آنان می‌تواند شامل روکش‌های چرمی در قسمت‌های مختلف کابین، صفحه نمایشگر ۷٫۹ اینچی سیستم سرگرمی با پشتیبانی از گوگل مپ، پاندورا، رادیو استیچر و دیگر برنامه‌های یک سیستم سرگرمی می‌شود، هرچند دوربین‌های دید در شب و دوربین‌های حرارتی نیز به نظر می‌رسد که اطلاعات خود را در این صفحه نمایشگر نشان دهد.
رضوانی برای شاسی بلند جدید خود، دو بسته آفرودی را ارائه می‌دهد تا توانایی‌های این خودروی شاسی بلند در مسیرهای ناهموار افزایش پیدا کند. در بسته اول شما افزایش ارتفاع ۶ اینچی سیستم تعلیق به همراه شوکرهای ۲٫۵ اینچی سیستم تعلیق از شرکت معروف “Fox” را خواهد داشت و همچنین اکسل‌های Dynatrac ProRock 44/60 دارای قفل کننده‌های الکترونیکی را خواهید داشت، هرچند اگر نیاز به افزایش بیشتر ارتفاع اتومبیل دارید، می‌توانید از رینگ‌های ۳۷ اینچی مخصوص آفرود رضوانی بر روی این خودروی شاسی بلند بهره ببرید.

در بسته دوم نیز شما دارای اکسل‌های Dynatrac ProRock XD60/80 خواهید بود که مجهز به قفل کننده‌های پنوماتیکی بوده و همچنین از یک کمپرسور هوای اضافه بر روی خود سود می‌برد، این درحالیست که از یک سیستم ترمز قوی‌تر و همچنین از کمک فنرهای ۲٫۵ اینچی “فاکس” استفاده می‌کند.
اگر ایمنی اتومبیل برای شما مهم است ،بدنه زره پوش این خودرو و همچنین ویژگی‌های قابل سفارش آن می‌تواند تا حدودی ترس شما را از ایمنی اتومبیل کاهش دهد، زیرا این ویژگی‌ها شامل بدنه ساخته شده از کولار، شیشه‌های مقاوم در برابر گلوله و همچنین شامل مخزن سوخت، رادیاتور و کفپوش‌های تولید شده از کولار می‌شود که معمولا از این نوع فلز در ساخت جلیقه‌های ضدگلوله بهره گرفته می شود.
در پایان هم باید گفت که رضوانی با قیمت پایه ۱۷۸ هزار و ۵۰۰ دلار عرضه می‌شود و مشتریان می‌توانند از همین حالا نسبت به ثبت نام این خودرو اقدام کنند، اما اولین موعد تحویل این اتومبیل به مشتریان از پایان سال جاری خواهد بود.

در انتها مجموعه تصاویری از جدیدترین اثر هنری کمپانی خودروسازی رضوانی موتور مشاهده می‌کنید:

 

169 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *