نگاهی به فروش فیلم ها در هفته های اخیر | «زرد» همچنان پرفروش ترین فیلم

اخیراً، سه فیلم «خفه‌گی»، «شنل» و «آزاد به قید شرط» در سینماهای کشور اکران شدند. طبق اعلام مدیر دفتر پخش «بلیت» فیلم سینمایی «خفه‌گی» چند شب پیش ۱۱۰ میلیون تومان در سینماهای کشور فروش کرد و دو فیلم دیگر به فروش نسبتا پایینی دست باقتند. بنا بر اعلام مسئولین فیلمبران، فیلم «زرد» پرفروش ترین فیلم این روزهای سینمای ایران، ۱۱۵ میلیون تومان فروخت و همچنان از نظر فروش هفتگی و روزانه پیشتاز است.

فیلم سینمایی «خفه‌گی» ساخته فریدون جیرانی که برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت در سینماهای کشور اکران شد. به علت استقبال مخاطبان در چندین نوبت مراسم‌هایی اکران مردمی «خفه‌گی» با حضور الناز شاکردوست، نوید محمدزاده و فریدون جیرانی برگزار شد.

منوچهر زبر دست، مدیر دفتر پخش «بلیت» که پخش کنندگی «خفه‌گی» فریدون جیرانی را بر عهده دارد، در گفت‌وگویی گفت که آخرین ساخته سینمایی فریدون جیرانی در روز افتتاحیه خود ۱۱۰ میلیون تومان فروش کرده است.

از سوی دیگر سعید خانی مدیر پخش نسیم صبا، فروش فیلم «شنل» ساخته حسین کندری را در روز اول اکران خود ۸ میلیون تومان اعلام کرد. باران كوثرى، رضا بهبودى، بهار كاتوزى، مسعود فروتن و… از بازیگران فیلم «شنل» محسوب می شوند.

فیلم سینمایی «آزاد به قید شرط» حسین شهابی هم همزمان با دو فیلم «شنل» و «خفه‌گی» اکران شد. سایت سینما تیکت در آخرین بارگذاری خود، فروش افتتاحیه این فیلم سینمایی را  بیش از ۴ میلیون تومان اعلام کرده است.

چندی قبل، سایت سینما تیکت فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده را اعلام کرد. در این جدول فیلم «زرد» مصطفی تقی زاده با بازی بهرام رادان، ساره بیات، مهرداد صدیقیان، بهاره کیان افشار و شهرام حقیقت دوست، رتبه اول را در مقایسه با فروش سایر فیلم‌های سینمایی در هفته گذشته به دست آورد. این فیلم سینمایی در هفته گذشته بیش از یک میلیارد تومان فروخته است که فروش آن نسبت به دو هفته گذشته با افزایش ۱۵۰ میلیون تومانی روبرو شده است.

روژین میرزایی مدیر فروش «فیلمیران» درآمد فروش کل فیلم «زرد» را ۲ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان اعلام کرد و به این ترتیب این فیلم علاوه بر فروش هفتگی، در فروش روزانه گیشه هم پیشتاز است.

73 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *