۴۰ زن از «جیمز توباک» به علت آزار جنسی شکایت کردند

ببش از ۴۰ زن از «جیمز توباک» نویسنده و کارگردان آمریکایی به اتهام آزار و اذیت جنسی اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، پس از رسوایی اخلاقی «هاروی واینستین» تهیه‌کننده سرشناس هالیوودی که بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌های سراسر جهان داشت و باواکنش‌های زیادی نیز رو به رو شد، نشریه لس‌آنجلس تایمز شکایت بیش از ۳۸ زن از «جیمز توباک» نویسنده و کارگردان آمریکایی به اتهام آزار و اذیت جنسی  را اشکار کرد.

«جیمز توباک» که کارگردانی فیلم‌های «سیاه و سفید» (۱۹۹۹) و «دو دختر و یک مرد» (۱۹۹۸) را در کارنامه دارد برای نگارش فیلمنامه فیلم «باگزی» ساخته «وارن بیتی» درسال ۱۹۹۱ نامزد اسکار شده بود با سوء استفاده از جایگاه خود به عنوان کارگردان و اغوای زنان برای ملاقات و تست بازیگری، آنها را اذیت می کرده است.

«توباک» ۷۲ ساله با رد کردن این اتهامات مدعی شده که تاکنون هیچ یک از زنانی که علیه او شکایت کرده‌اند را ملاقات نکرده است.

بسیاری از زنانی که اخیر شکایت‌های خود را علیه این سینماگر هالیوودی مطرح کرده‌اند گفته‌اند که ماجراهای اخیر «هاروی واینستین»باعث شده خاطرات بد آنها مرور شود و به همین دلیل برای شکایت اقدام کرده‌اند.

«جیمز توباک» اولین فیلم مهم خود را در سال ۱۹۷۸ با عنوان «The Pick-up Artist» و با بازی «رابرت داونی جونیور»تولید و آخرین ساخته او با نام «زندگی خصوصی زن مدرن» با بازی «سیه‌نا میلر» امسال و در جشنواره فیلم ونیز رونمایی شد.

83 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *