web page hit counter

در حالی که بعد از رسوایی هاروی واینستاین سونامی افشاگری درباره آزار جنسی چهره‌های سرشناس هالیوود به راه افتاده، یک کارگردان با به امضا گذاشتن دادخواستی اینترنتی خطاب به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و رئیس این نهاد می خواهد مانع از حضور کیسی افلک برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال گذشته در مراسم امسال به دلیل ارتکاب آزار و اذیت جنسی شود.

کمرون باسرت این نامه را برای امضا در اینترنت منتشر کرده و گفته که در سال ۲۰۱۰ هنگامی که افلک مشغول بازی در فیلم مستند-داستانی «من هنوز اینجام» بوده، دو زن همکارش را با فرستاذدن پیام‌های تهدیدآمیز و پیشنهادهای بی‌شرمانه آزار  داده است.

به گزارش ایندی وایر، این ادعا که باسرت آن را ذکر کرده، باعث شده بود دو شکایت از سوی ماگدالنا گورکا فیلمبردار و آماندا وایت تهیه کننده آن فیلم علیه افلک طرح شود. بازیگر برنده اسکار این اتهام‌ها را رد کرد و هر دو پرونده به دادگاه نرسیدند. افلک سال گذشته برای بازی در فیلم «منچستر بای د سی» برنده اسکار شد.

بر اساس سنت آکادمی، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در مراسم اهدای جوایز سال بعد، اسکار بهترین بازیگر زن را اهدا می‌کند و حالا کمرون باسرتمی خواهدبا درخواستی که مطرح کرده، مانع از حضور کیسی افلک در مراسم اسکار ۲۰۱۸ شود: «اهدای جایزه در مراسم اسکار افتخاری‌ست که کیسی افلک لایق آن نیست. به آکادمی بگویید کار درست را انجام دهد.»

باسرت که فیلم‌های «جیوتا» و «۴۸ ساعت اخیر» و سریال «شام با مامان» را تولید کرده معتقد است فیلم‌ها وقتی بهتر می‌شوند که تنوع جنسیتی عوامل و سازندگان بیشتر شود و تا وقتی زن‌ها در محل کار مورد آزار قرار می‌گیرند، این اتفاق نمی‌افتد.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.