ممانعت از حضور کیسی افلک در مراسم اسکار به دلیل آزار جنسی !

در حالی که بعد از رسوایی هاروی واینستاین سونامی افشاگری درباره آزار جنسی چهره‌های سرشناس هالیوود به راه افتاده، یک کارگردان با به امضا گذاشتن دادخواستی اینترنتی خطاب به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و رئیس این نهاد می خواهد مانع از حضور کیسی افلک برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال گذشته در مراسم امسال به دلیل ارتکاب آزار و اذیت جنسی شود.

کمرون باسرت این نامه را برای امضا در اینترنت منتشر کرده و گفته که در سال ۲۰۱۰ هنگامی که افلک مشغول بازی در فیلم مستند-داستانی «من هنوز اینجام» بوده، دو زن همکارش را با فرستاذدن پیام‌های تهدیدآمیز و پیشنهادهای بی‌شرمانه آزار  داده است.

به گزارش ایندی وایر، این ادعا که باسرت آن را ذکر کرده، باعث شده بود دو شکایت از سوی ماگدالنا گورکا فیلمبردار و آماندا وایت تهیه کننده آن فیلم علیه افلک طرح شود. بازیگر برنده اسکار این اتهام‌ها را رد کرد و هر دو پرونده به دادگاه نرسیدند. افلک سال گذشته برای بازی در فیلم «منچستر بای د سی» برنده اسکار شد.

بر اساس سنت آکادمی، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در مراسم اهدای جوایز سال بعد، اسکار بهترین بازیگر زن را اهدا می‌کند و حالا کمرون باسرتمی خواهدبا درخواستی که مطرح کرده، مانع از حضور کیسی افلک در مراسم اسکار ۲۰۱۸ شود: «اهدای جایزه در مراسم اسکار افتخاری‌ست که کیسی افلک لایق آن نیست. به آکادمی بگویید کار درست را انجام دهد.»

باسرت که فیلم‌های «جیوتا» و «۴۸ ساعت اخیر» و سریال «شام با مامان» را تولید کرده معتقد است فیلم‌ها وقتی بهتر می‌شوند که تنوع جنسیتی عوامل و سازندگان بیشتر شود و تا وقتی زن‌ها در محل کار مورد آزار قرار می‌گیرند، این اتفاق نمی‌افتد.

109 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *