کاهش چشمگیر قیمت آیفون X | احتمال برابر شدن با قیمت جهانی تا چند ماه آینده

درحالی‌که آیفون X با قیمت نجومی راهی بازار شد، اکنون قیمت این گوشی پس از گذشت چند روز با کاهش چشمگیری روبه‌رو شده است.

آیفون X گران‌ترین گوشی اپل به شمار می‌رود که به دلیل محدودیت عرضه از سوی اپل، بسیاری از سودجویان این گوشی را با قیمتی بیش از ۴ برابر قیمت واقعی در بازار ایران عرضه کردند. البته در این میان مشتریان هم بی‌تقصیر نبودند که حاضر شدند برای خرید این گوشی پول زیادی بدهند.

نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی با قیمت ۱۷ میلیون و نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی آن با قیمتی معادل ۲۳ میلیون تومان به بازار عرضه شد؛ اما حالا پس از گذشت چندین روز از عرضه‌ی اولیه و درحالی‌که هنوز این گوشی به شکل رسمی راهی بازار نشده، قیمت آن با کاهش شدیدی همراه شده و تقریبا به قیمت جهانی آن نزدیک شده است.

بر اساس گزارش بازاریان، نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی هم‌اکنون در بازار تهران به قمیت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون X قیمتی حدود ۷ میلیون تومان است. فعالان بازار معتقدند که تا چند روز آینده این گوشی با افت قیمتی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان همراه خواهد بود و تا دو سه ماه این قیمت ثابت می‌ماند تا پس از مدتی با قیمت جهانی آن برابر شود.

سخن‌گوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گوشی آیفون X را نخستین مدل مشمول طرح رجیستری گفته است و گفته بود که این گوشی قاچاق است و رجیستر نخواهد شد و فروشندگان بازار می‌گویند هنگامی که سیم‌کارت در گوشی قرار می‌گیرد، پیامی مبنی بر قاچاق بودن گوشی برای کاربر ارسال می‌شود؛ با این حال گوشی کار می‌کند و هیچ گزارشی از غیر فعال شدن آيفون X در شبکه‌ی اپراتوری منتشر نشده است.

 

108 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *