مهناز افشار از جذابیت‌های بازی در تئاتر می گوید

مهناز افشار که قرار است به زودی با نمایش موزیمال «الیور توییست» روی صحنه ظاهر شود،درباره جذابیت‌های بازی در تئاتر و انتقادهایی که به حضور ستاره‌های سینما روی صحنه می‌شود، صحبت کرده است. او می‌گوید ابتدا این انتقادها به او برمی‌خورد، اما به تدریج متوجه شده آن انتقادها برای بازیگران سینما نقش هشدار را دارد.

این بازیگر که قرار است در نمایش «الیور توییست» نقش یکی از اعضای باند فاگین را بازی کند، درباره حضور روی صحنه توضیح داده است: «من قبل از سال ۹۰ هم پیشنهاد بازی در تئاتر داشتم اما هنوز به آن حد از جسارت نرسیده بودم که حضور در این آزمون را قبول کنم و این را بدون هیچ گونه تعارفی می‌گویم، با این که شاگرد زنده‌یاد حمید سمندریان بودم و اعتقاد داشتم که بالاخره روزی باید این کار را انجام دهم. تا سال ۹۰ که پیشنهاد رضا حداد را قبول کردم و سال بعد از آن پیشنهاد صابر ابر را و تصمیم گرفتم اگرچه تمرکز اصلی‌ام روی سینماست اما سالی حداقل یک تئاتر داشته باشم،چون بسیار کمکم می‌کند.»

مهناز افشار درباره این که سال ۹۰ وقتی او روی صحنه رفت، در مورد حضور چهره‌های سینمایی در تئاتر انتقادهای زیادی شد، گفته است: «صادقانه می‌گویم زمانی که تصمیم گرفتم بازی در تئاتر را انجام دهم ،برایم بسیار اهمیت داشت. شاید آن موقع، آن انتقادات به نظرم بسیار برخورنده بود اما بعدتر که فکرش را کردم احساسم این بود که ارزش تئاتر و احترام صحنه آن قدر بالاست که شاید بخشی از آن انتقادات سازنده بوده و هشداری برای ما بازیگران سینما که بدانیم حضور روی صحنه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»

او همچنین درباره دلایلش برای بازی در تئاتر «الیور توییست» هم بیان کرده است: «در سال ۹۶ پیشنهادهای خوبی از طرف کارگردان‌های خوب تئاتر داشتم و ممنونم که به من اعتماد کردند. وقتی حسین پارسایی بازی در «الیور توییست» را به من پیشنهاد داد، چون بارها نسخه موزیکال فیلم آن را به کارگردانی کارول رید دیده بودم و بسیار دوستش دارم، اولش هیجان‌زده شدم و بعدش ترسیدم. ترس از این که چه اتفاقی خواهد افتاد؟ وقتی قرار است در کاری و نقشی بازی کنی که نسخه‌های موفقی از آن هست، در موقعیتی ترسناک قرار می‌گیری اما در نهایت با خودم گفتم بگذار حضور در این آزمون را قبول کنم.»

نمایش «الیور توییست» از اول آذر با بازی بازیگرانی چون نوید محمدزاده، سعید چنگیزیان، مهناز افشار، هوتن شکیبا، آتیلا پسیانی، امیرکاوه آهنین جان و داریوش موفق در تالار وحدت روی صحنه می رود.

113 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *