رامین جوادی در میان نامزدهای شصتمین دوره جایزه گرمی قرار دارد

 فهرست کامل نامزدهای گرمی ۲۰۱۸ انتشار یافت. جی زی، کندریک لمر و برونو مارس پیشرو این فهرست هستند و البته رامین جوادی برای ساخت موسیقی متن سریال مشهور «بازی تاج و تخت» نامزد دریافت این جایزه است.


جی زی که برای آلبوم ۴:۴۴ نامزد ۸ گرمی شده در صدر فهرست است و پس از او کندریک لمر با ۷ نامزدی و برونو مارس با ۶ نامزدی قرار دارند. گروه فو فایترز، لئونارد کوهن، کریس کرنل در میان نامزدهای دریافت جایزۀ «بهترین اجرای راک» هستند.
نیل پورت‌ناو، مدیر اجرایی آکادمی گفت: «نامزدهای امسال با استعدادهای فوق‌العاده‌شان من را شگفت‌زده کردند. آثار آنها شاهد بارزی است بر اینکه صنعت موسیقی ما تا چه حد خلاق، زنده و پرمعنا شده است. هرکدام از نامزدها با استفاده از مهارت‌هایشان الهام‌بخش ما هستند و داستان‌های جهان ما را از دیدگاه هنرمندانۀ خودشان بیان می‌کنند. آنها [برای جهان ما] موسیقی متنی پرجنب‌وجوش فراهم می‌کنند که به سطوح بالایی از تعالی رسیده است و به تاثیرگذاری بر فرهنگ ما و منعکس کردنِ آن ادامه می‌دهند.»
جی زی ۴۷ ساله یکی از رکورد داران دریافت جایزه گرمی محسوب می شود.او تا کنون ۲۱ گرامافون طلایی را به خانه برده است. آلبوم ۴:۴۴ او در زمان انتشار با اقبال منتقدان رو به رو شد امتیاز این آلبوم بر اساس نظر منتقدان ۲۹ رسانه ۸۲ از صد است. ۴:۴۴ سیزدهمین آلبوم استودیویی این رپر مشهور امریکایی است.
برونو مارس پیش از این با دریافت ۷ جایزه از AMA (جایزه موسیقی امریکا) موفق‌ترین هنرمند سال در این رویداد بود. ۲۴K Magic سومین آلبوم استودیویی اوست که موفقیت بسیاری برای او داشت.
کندریک لمر ۳۰ ساله در سال ۲۰۱۵ هم برای آلبوم «دلالی پروانه» نامزد ۷ جایزه گرمی شده بود که در نهایت ۵ جایزه را گرفت. آلبوم «لعنت» که برای او ۷ جایزه نامزد دریافت شده در تابستان منتشر شد و بنا بر اعلام سایت متاکرتیک بهترین آلبوم تابستان نام گرفت. میانگین امیتاز منتقدان ۳۹ رسانه (مثل گاردین، رولینگ استون، پیچفورک،آبزرور، کیو،تلگراف و …) برای این آلبوم ۹۵ از صد بود. «لعنت» چهارمین آلبوم استودیی لمر است.
رامین جوادی که برای شاخه «بهترین موسیقی متن برای یک اثر تصویری» نامزد گرمی شده است، رقابت بسیار سختی دارد. هانس زیمر برای «دانکرک» و جاستین هورویتز برای «لالا لند» از جمله رقبای او هستند.
در بخش بهترین آلبوم «وورلد میوزیک» گروهای وینسنت آمیگو (گیتاریست اسپانیای سبک فلامنکو)،بوکا (خواننده اسپانیایی سبک فلامنکو-جز)،گروه تلفیقی امریکایی Anat Cohen & Trio Brasileiro، گروه کر آفریقایی Ladysmith Black Mambazo و گروه Tinariwen از کشور مالی نامزد دریافت جایزه هستند.
شصتمین دورۀ مراسم اهدای جوایز گرمی روز یکشنبه ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸ (۸ بهمن ۱۳۹۶) در مدیسون اسکوئر گاردن نیویورک برگزار می‌شود.
اسامی نامزدها در تعدادی از شاخه‌های مهم این جایزه به شکل زیر است.

بهترین آلبوم سال
“Awaken, My Love!” – چایلدیش گمبینو
۴:۴۴ – جی زی
«لعنت» – کندریک لمر
ملودراما – لرد
۲۴K Magic – برونو مارس

بهترین هنرمندان جدید
الیسیا کارا
خالد
لیل اوزی ورت
جولیا مایکلز
اس‌زی‌ای

بهترین آلبوم دنس الکترونیک
Migration
۳-D The Catalogue
Mura Masa
A Moment Apart
What Now

بهترین اجرای راک
You Want It Darker – لئونارد کوهن
The Promise – کریس کرنل
Run – فو فایترز
No Good – کالئو
Go To War – ناتینگ مور

بهترین آلبوم رپ
۴:۴۴ – جی زی
DAMN – کندریک لمر
Culture – میگوس
Laila Wisdom – راپسودی
Flower Boy – تیلور دکریِتور

157 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *