«کوکو»، پرفروش‌ترین محصول استودیو پیکسار در تاریخ گیشه چین

انیمیشن کمدی موزیکال «کوکو» که این روزها سینماروهای سراسر دنیا از آن بسیار استقبال می کنند، موفق شد بعد از دو هفته اکران در سینماهای چین، کل فروش خود را به ۷۵٫۶ میلیون دلار برساند و به این ترتیب، به عنوان پرفروش‌ترین محصول استودیو پیکسار در تاریخ گیشه چین شناخته شود.

نمایش «کوکو» در طول تعطیلات آخر هفته چین، نزدیک به ۴۴ میلیون دلار دیگر به کل درآمد خارجی این انیمیشن تا امروز اضافه کرد و احتمالا با توجه به توصیه دهان به دهان سینماروها، فروش خیره‌کننده‌ای در انتظار جدیدترین محصول مشترک دیزنی و پیکسار باشد.

به نوشته ورایتی، فروش این انیمیشن خانوادگی در دومین هفته اکرانش با جهش ۱۴۱ درصدی روبرو بوده و از ۱۸٫۲ میلیون دلار فروش افتتاحیه به ۴۳٫۸ میلیون دلار فروش هفته دوم رسیده که حاکی از افزایش استقبال سینماروهاست.

تا پیش از این، انیمیشن «در جست و جوی دری» با کسب ۳۸ میلیون دلار درآمد پرفروش‌ترین محصول پیکسار در گیشه چین شمرده می‌شد. این در حالی است که انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» محصول استودیو یونیورسال با اختلافی چشمگیر به فروش ۱۵۸ میلیون دلاری در گیشه دومین بازار بزرگ سینماهای جهان دست یافته است. با این حال، فروش خیره‌کننده «کوکو» با شکستن رکورد پرفروش‌ترین محصول پیکسار در گیشه چین، دستاوردی تاریخی برای این استودیو انیمیشن‌سازی است.

«کوکو» روایتگر داستان پسر بچه‌ای ۱۲ ساله به نام میگوئل (با صداپیشگی آنتونی گونزالس) است که میخواهد مانند بتش ارنستو دلا کروز (بنجامین برت) تبدیل به موزیسینی بزرگ شود. مشکل اینجاست که نسل‌هاست در خانواده‌اش موسیقی ممنوع به شمار می‌رود. میگوئل ناگهان خودش را در سرزمین جادویی مردگان می‌یابد، جایی‌که او با همراهی شخصیتی به نام هکتور حقه‌باز (با صداپیشگی گائل گارسیا برنال) به امید پرده برداشتن از اسرار پیشینه خانوادگی‌اش راهی سفری ماجراجویانه می‌شود.

94 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *