نامزدهای جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸ چه کسانی هستند؟

نامزدهای هفتاد و پنجمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب انتخاب شدند تا در روز ۷ ژانویه (۱۸ دی) برگزیدگان این دوره از جوایز انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، شناخته شوند. شارون استون، آلفری وودارد، کریستن بل و گارت هدلوند اسامی نامزدها را خواندند.

«شکل آب» (The Shape of Water) به کارگردانی گی‌یرمو دل تورو با هفت نامزدی پیشتاز نامزدهای جوایز گلدن گلوب امسال است و فیلم‌های «پست» (The Post) تولید استیون اسپیلبرگ و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) به کارگردانی مارتین مک‌دونا هر یک شش نامزدی دریافت کرده اند.

سال گذشته «لالالند» با نامزدی در هفت بخش پیشتاز نامزدهای جوایز گلدن گلوب بود و در نهایت در تمام بخش‌ها پیروز گردید. پیروزی در هفت بخش یک رکورد تازه در تاریخ جوایز گلدن گلوب بود. تا پیش از «لالالند» دو فیلم «قطار سریع‌السیر نیمه‌شب» و «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» با شش جایزه رکورددار بودند.

از میان این فهرست برندگان این دوره ۷ ژانویه ۲۰۱۸ (بامداد دوشنبه ۱۸ دی) معرفی می‌شوند.

فهرست نامزدهای هفتاد و پنجمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب:


بخش سینمایی


بهترین فیلم درام:

«مرا با نام خودت صدا بزن» (⁣Call Me By Your Name)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«پست» (⁣The Post)
«شکل آب» (⁣The Shape of Water)
«سه بیلبیورد بیرون از ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش اول مرد درام:

تیموتی شالامه برای «مرا به نامت صدا کن» (⁣Call Me by Your Name)
دنیل دی‌لوییس برای «جامه شبح» (⁣Phantom Thread)
تام هنکس برای «پست» (⁣The Post)
گری اولدمن برای «تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
دنزل واشنگتن برای «آقای رومن جی. ایزراییل» (⁣Roman J. Israel, Esq.)


بهترین بازیگر نقش اول زن:

دنزل واشنگتن برای «آقای رومن جی. ایزراییل» (⁣Molly’s Game)
سالی هاوکینز برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)
فرانسیس مکدورمند برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣ Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
مریل استریپ برای «پست» (⁣The Post)
میشل ویلیامز برای «همه پول‌های دنیا» (⁣All the Money in the World)


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد درام:

ویلم دفو برای «پروژه فلوریدا» (⁣⁣The Florida Project)
آرمی همر برای «مرا به نامت صدا کن» (⁣Call Me by Your Name)
ریچارد جنکینز برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)
کریستوفر پلامر برای «همه پول‌های دنیا» (⁣All the Money in the World)
سام راک‌ول برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)


بهترین بازیگر نقش مکمل زن درام:


مری جی. بلایج باری «مادباند»  (⁣Mudbound)
هنگ چاو برای «کوچک کردن» (⁣Downsizing)
آلیسن جنی برای «من، تونیا» (⁣I, Tonya)
لوری متکالف برای «لیدی برد» (⁣Lady Bird)
اکتاویا اسپنسر برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)


بهترین کارگردانی:

گی‌یرمو دل تورو برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)
مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
کریستوفر نولان برای «دانکرک» (⁣Dunkirk)
ریدلی اسکات برای «همه پول‌های دنیا» (⁣All The Money in the World)
استیون اسپیلبرگ برای «پست» (⁣The Post)


بهترین موسیقی متن:

«سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جامه شبح» (Phantom Thread)
«پست» (The Post)
«دانکرک» (Dunkirk)


بهترین فیلمنامه:

«شکل آب» (The Shape of Water)
«لیدی برد» (Lady Bird)
«پست» (The Post)
«سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
«بازی مالی» (⁣Molly’s Game)


نامزدهای بهترین فیلم کمدی موزیکال :

«هنرمند فاجعه» (The Disaster Artist)
«⁣برو بیرون» (Get Out)
«بزرگت‌رین شومن» (The Greatest Showman)
«من، تونیا» (⁣I, Tonya)
«لیدی برد» (⁣Lady Bird)

بهترین بازیگر مرد نقش اول کمدی یا موزیکال:

استیو کارل برای «نبرد جنسیت» (⁣Battle of the Sexes)
آنسل الگورت برای «بیبی راننده» (⁣Baby Driver)
جیمز فرانکو برای «هنرمند فاجعه» (⁣The Disaster Artist)
هیو جکمن برای «بزرگ‌ترین شومن» (⁣The Greatest Showman)
دانیل کالویا برای «برو بیرون» (⁣Get Out)


بهترین بازیگر زن نقش اول کمدی یا موزیکال:

جودی دنچ برای «ویکتوریا و عبدل» (⁣Victoria & Abdul)
هلن میرن برای «اهل تفریح» (⁣The Leisure Seeker)
مارگو روبی برای «من، تونیا» (⁣ I, Tonya)
سیرشا رونان برای «لیدی برد» (⁣Lady Bird)
اما استون برای «نبرد جنسیت» (⁣Battle of the Sexes)


نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان :

«⁣زن شگفت‌انگیز» (⁣A Fantastic Woman)
«⁣اول پدرم را کشتند» (⁣First They Killed My Father)
«محوشدگی» (⁣In the Fade)
«بی‌عشق» (⁣Loveless)
«میدان» (⁣The Square)


بهترین انیمیشن:

«بچه رئیس» (⁣The Boss Baby)
«نان‌آور» (⁣The Breadwinner)
«کوکو» (⁣Coco)
«فردیناند» (⁣Ferdinand)
«عاشق شدن ونسان» (⁣Loving Vincent)

بخش تلویزیونی


بهترین سریال درام:

«تاج» (⁣The Crown)
«بازی تاج و تخت» (⁣Game of Thrones)
«داستان خدمتکار» (⁣The Handmaid’s Tale)
«چیزهای عجیب» (⁣Stranger Things)
«⁣این ما هستیم» (⁣This is Us)

بهترین بازیگر مرد سریال درام:

استرلینگ براون در «این ما هستیم» (This is Us)
فردی هایمور برای «دکتر خوب» (The Good Doctor)
باب اودنکرک برای «بهتر است سال صدا کنی» (Better Call Saul)
لیو شرایبر برای «ری داناوان» (Ray Donovan)
جیسون بیتمن برای «ازارک» (Ozark)


بهترین بازیگر زن سریال درام:

کلر فوی برای «تاج» (The Crown)
کاتریونا بالف برای «خارجی» (Outlander)
مگی جیلنهال برای «دو خال» (The Deuce)
کاترین لانگ‌فورد برای «۱۳ دلیل برای» (۱۳ Reasons Why)
الیزابت ماس برای «داستان خدمتکار» (The Handmaid’s Tale)


بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

«دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies)
«فارگو» (Fargo)
»دشمنی: بتی و جون» (Feud: Bette and Joan)
«گناهکار» (The Sinner)
«بالای دریاچه: دختر چینی» (Top of the Lake: China Girl)
بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

رابرت دنیرو برای «جادوگر دروغ‌ها» (The Wizard of Lies)
جود لاو برای «پاپ جوان» (The Young Pope)
کایل مک‌لاکلان برای «تویین پیکس» (Twin Peaks)
یوان مک‌گرگور برای «فارگو» (Fargo)
جفری راش برای «نابغه» (Genius)


بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

جسیکا بیل برای «گناهکار» (The Sinner)
نیکول کیدمن برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies)
جسیکا لانگ برای «دشمنی: بتی و جون» (Feud: Bette and Joan)
سوزان ساراندون برای «دشمنی: بتی و جون» (Feud: Bette and Joan)
ریس ویترسپون برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies)
بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

آلفرد مولینا برای «دشمنی: بتی و جون» (Feud)
الکساندر اسکارسگارد برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies)
دیوید تیولیس برای «فارگو» (Fargo)
دیوید هاربر برای «چیزهای عجیب» (Stranger Things)
کریستین اسلیتر برای «آقای روبات» (Mr. Robot)

بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

لورا درن برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies)
آن داد برای «داستان خدمتکار» (The Handmaid’s Tale)
کریسی متز برای «این ما هستیم» (This is Us)
میشل فایفر برای «جادوگر دروغ‌ها» (The Wizard of Lies)
شایلین وودلی برای «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies)
بهترین سریال موزیکال یا کمدی:

⁣سیاه‌طور (⁣Blackish)
خانم میزل شگفت‌انگیز(⁣ The Marvelous Mrs. Maisel)
استاد هیچ (⁣Master of None)
⁣اسمیلف (⁣SMILF)
⁣ویل و گریس (⁣Will & Grace)


بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی:

آنتونی آندرسن باری «سیاه‌وار» (Black-ish)
عزیز انصاری برای « استاد هیچ‌چیز » (Master of None)
کوین بیکن برای «دیک را دوست دارم» (I Love Dick)
ویلیام میسی برای «بی‌شرم» (Shameless)
اریک مک‌کورمک برای «ویل و گریس» (Will and Grace)


بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی:

آلیسون بری برای «مشتعل» (Glow)
راشل برازناهان برای «خانم میسل شگفت‌انگیز» (The Marvelous Mrs. Maisel)
فرانکی شاو برای «اسمیلف» (SMILF)
ایسا ری برای «ناامن» (Insecure)
پاملا آدلون برای «چیزهای بهتر» (Better Things)

53 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *