فیلم «تاریک‌ترین ساعت» ،تنها بیست هزار دلار خرج سیگار برگ «گری اولدمن» کرده‌ است!

هنوز بعد از بیش از چهل سال از فوتش، وینستون چریچیل یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخی نزد مردم انگلستان محسوب می شود و بسیاری او را یکی از دلایل اصلی پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم می‌دانند.

حالا جو رایت (کارگردان «آنا کارنینا» و «غرور و تعصب») با فیلم «تاریکترین ساعت» تصمیم دارد یکی از مهمترین لحاظ زندگی این سیاستمدار را به تصویر بکشد، آن هم با فیلمنامه‌ای از آنتونی مک‌کارتن (تئوری همه‌چیز) و با بازی گری اولدمن در نقش چرچیل. فیلم داستان بحرانی در اوج جنگ جهانی دوم برای ویسنتون چریچل است: آیا او به مذاکرات صلح با آلمان نازی تن می‌دهد و یا به خاطر ارزش‌هایی که به آن باور دارد به نبرد علیه ارتش هیتلر ادامه خواهد داد. در این راه او باید در مقابل اعضای  پارلمان انگلستان و شاه جورج ششم (بن مندلسون) قرار بگیرد. آماده شدن اولدمن برای نقش چرچیل چندان هم بدون دردسر نبوده است.

گری اولدمن برای بازی در نقش ویسنتون چرچیل قادر نبود به اندازه‌ی کافی وزن اضافه کند پس به استودیوی کاشیرو سوجی، طراح مشهور چهره‌پردازی رفت و به او گفت اگر گریم چرچیل را قبول نکنی من هم فیلم را بازی نمی‌کنم. سوجی چهار سال بعد از شاهکارش «مورد عجیب بنجامین باتن» خودش را بازنشسته کرده بود اما با اصرار  اولدمن دوباره کار را شروع کرد.

سوجی بالاخره توانست لباسی را برای گری اولدمن بسازد که فقط شش کیلو بود. گریم آنقدر به چرچیل شبیه بود که وقتی یک تاریخ‌نگار سر صحنه آمد تا به بازیگران درباره‌ی شخصیت‌ها توضیحاتی بدهد، عکس‌های گریم گری اولدمن را با خود وینستون چرچیل اشتباه گرفت.

نکته‌ی جالب دیگر درباره‌ی فیلم «تاریک‌ترین ساعت» این است که گری اولدمن در فیلم نزدیک به چهارصد نخ سیگار برگ کشیده و هر پوک به سیگارهای کوبایی رومیو جولیتا که سیگار مورد علاقه‌ی ویسنتون چرچیل بوده نزدیک به پنجاه دلار خرج شده. به این معنا که بیست هزار دلار از این فیلم سی میلیون دلاری فقط خرج سیگار‌ شده است.

«تاریک‌ترین ساعت» یکی مدعیان اصلی فصل جوایز امسال است و خیلی‌ها امیدوارند که طلسم جایزه نگرفتن گری اولدمن با این نقش متفاوتش شکسته شود.

162 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *