لرد، ستاره موسیقی پاپ ،کنسرت خود را در سرزمین اشغالی را کنسل کرد

لرد، ستاره جوان موسیقی پاپ به خاطر تشدید مخالفت هوارادنش –به خصوص هوداران هم‌وطنش در نیوزلند- کنسرت برنامه ریزی شده خود در سرزمین اشغالی را کنسل کرد. لرد با نامه سرگشاده‌ای مواجه شد که از او خواستند ، اجرا در تلاویو را به دلیل اینکه سرزمین مردم فلسطین بوده و توسط اسرائیل اشفال شده است، لغو کند.

پنجشنبه شب هفته گذشته ستاره ۲۱ ساله موسیقی پاپ در صفحه تویتر خود خطاب به هوارادانش گفت که مشغول بررسی تمام گزینه‌ها برای گرفتن تصمیم درست درباره وضعیت سیاسی است که در آن قرار گرفته است:« من در حال گفتگو با آدم‌های زیادی درباره این موضوع هستم و تمام گزینه‌های موجود را در نظر دارم. ممنون که به من یاد می‌دهید. من همواره در حال آموختن[از شما] هستم. »

درهمان روز دو زن شهروند نیوزلندی با نام‌های نادیا ابوشهاب و جاستین ساکس نامه‌ای سرگشاده خطاب به لرد نوشتند و از او خواستند تا اجرای روی ۵ ژانویه سال آینده میلادی خود در تلاویو را لغو کند. آنها نامه را در یک سایت محلی قرار دادند تا برایش امضا جمع کنند. متن نامه چنین بود: « لرد عزیز ما دو زن جوان هستیم، یکی فلسطینی و یکی یهودی…. امروز میلیون‌ها انسان بر علیه سیاست‌های اسرائیل ایستاده‌اند. ظلم و ستم، پاکسازی قومی ،نقض حقوق بشر، آپارتاید و استعمار از جمله این سیاست‌ها هستند. ما باور داریم تحریم اقتصادی، فرهنگی و هنری این حکومت بخشی از این مبارزه است و در پایان یافتن این این جنایات موثر است. این شکل اتحاد در پایان دادن به آپارتاید در افریقا موثر بود و ما امیدواریم که در این مسئله هم تاثیرگذار باشد….ما می‌توانیم نقش مهمی در چالش عدالت داشته باشیم. ما از تو می ‌خواهیم به مثابه روح ترقی‌خواهانه نیوزلند عمل کنی و این میراثی که پیش از به وجود آمده را نگه داری و راه ادامه بدهی.»

از میان هنرمندان برجسته‌ای که جنبش تحریم فرهنگی-هنری رژیم غاصب اسرائیل را به راه انداختند و از این جنبش حفاظت می‌کنند، می‌توان به راجر واترز، کن لوچ،برایان انو و ادواردو گالانو اشاره کرد.

78 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *