علیرضا عصار:من شعار نمی دهم اما از مسئولان می خواهم به خواسته های مردم توجه کنند

علیرضا عصار پس از ساخت جدیدترین آلبوم خود، میزبان مخاطبان تهرانی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران شد.
یک سال پیش انتشار خبر کنسرت بهمن ماه علیرضا عصار باعث خوشحالی نسلی شد که مدت ها بود دنبال گمشده خود در موسیقی می گشتند. بازگشت این خواننده با سابقه که زمانی یکی از وزنه‌های موثر موسیقی ایران بود و امروز اعتبار موسیقی است باعث شد که بسیاری از مردم دوباره با سالن های کنسرت آشتی کنند. کنسرت بهمن ماه ۹۵ طی ۴ شب برگزار شد و بعد از آن دوباره مردم منتظر دیدار خواننده مورد علاقه‌شان شدند تا آذر ماه ۹۶ که آلبوم «جز عشق نمی‌خواهم» با صدای علیرضا عصار منتشر شد و همگان با اشتیاق بلیت کنسرت دی ماه این خواننده را خریداری کردند و با او قرار گذاشتند که شبی دیگر با او باشند.

شامگاه ۱۱ دی ماه تهران یکی از خلوت‌ترین شب‌های خود را داشت اما مسیرهای منتهی به سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، حال و هوای دیگری داشت. شاید جز معدود کنسرت های پاپی بود که مخاطب نوجوان کمی داشت و این بار نسلی حضور داشتند که کودکی و نوجوانی شان با صدای علیرضا عصار سپری شده بود و هنوز در گوششان ملودی «ای عاشقان ای عاشقان شهر را چراغانی کنید» زنده بود.

کم کم جمعیت وارد سالن شد و همان گونه که مشخص بود کمترین صندلی خالی وجود داشت. دکور استیج بسیار ساده بود و فقط با چند پرده سفید تزیین شده بود. اما این استیج از لحاظ نوازنده بسیار شلوغ بود. گروه کر «نامیرا» به رهبری «فرهاد هراتی»، ارکستر زهی به رهبری «میلاد عالمی»، همایون نصیری، دارا دارایی، آرش پژند مقدم، ماکان حافظی، حسام متولی، امین شهابی، سهیل بیانی مهر و مهرداد عالمی به رهبری پویا نیکپور روی این استیج حضور داشتند.

«قدسیان آسمان» قطعه ای بود که برای شروع این کنسرت انتخاب شده بود. با حضور علیرضا عصار روی استیج، مردم به افتخار این خواننده بزرگ ایستادند و تشویق های بی پایانشان باعث شد صدای دیگر به ارکستر اضافه شود.

بعد از اتمام این قطعه، عصار گفت که بسیار خوشحال است که شبی دیگر کنار مردم ایران است و افتخار می کند که مخاطبانی این چنین دارد. عصار در واکنش به حوادث این روز های ایران هم گفت: هیچ کدام از ما موافق اتفاقات اخیر مانند شیشه شکستن و تخریب اموال عمومی نیستیم. من شعار نمی دهم اما از مسئولان می خواهم به خواسته های مردم توجه کنند.

«انسانم آرزوست»، «بوی بارون»، «عشق الهی»، «حال من بی تو»، «هویت»، «فتوای تاک»، «نوجوونی»، «بن بست»، «جز عشق نمی خواهم»، «بت ها»، «ای یار غلط کردی»، «خیال نکن»، «محتسب» از جمله قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند. از نکات جالب این کنسرت حضور گروه کر کودک و نوجوان روی استیج و اجرای قطعه برای آتش نشانان به ویژه شهدای پلاسکو بود. در تمام مدت این کنسرت، چه اجرای قطعات آلبوم جدید و چه اجرای قطعات سالیان گذشته، هم خوانی تماشاگران با عصار باعث شگفتی بود و بارها علیرضا عصار به افتخار تماشاگرانش دست زدو از آن ها قدردانی کرد که این گونه وی را همراهی می کنند.

علیرضا عصار در این کنسرت از دو نفر که باعث شدند بعد از سال ها وی به روی صحنه برود تشکر کرد و از تماشاگران خواست اکبر سلطانی و حمیدرضا نوربخش که مهمان این کنسرت هم بودند را تشویق کنند. البته از انوشیروان روحانی و شهرداد روحانی که غایبان این کنسرت بودند نیز تشکر ویژه کرد.

این کنسرت به همت موسسه صوت «آوای هنر» و تهیه کنندگی محمد جلیل پور برگزار شد.

113 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *