منتقدان فیلم امریکا ،«لیدی برد» را بهترین فیلم سال انجمن ملی نامیدند

انجمن ملی منتقدان فیلم درام کمدی «لیدی برد» ساخته گرتا گرویگ را به عنوان بهترین فیلم ۲۰۱۷ خواند. فیلم ترسناک و هجوآمیز «برو بیرون» با بازی دنیل کالویا و «شکل آب» با بازی سالی هاوکینز هم جوایز اصلی رشته بازیگری را گرفت. گرویگ علاوه بر دریافت جایزه بهترین فیلم، جایزه بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه را هم با خود به خانه برد. در رشته فیلمنامه، گرویگ تنها با اختلاف یک رای توانست از جردن پیل نویسنده و کارگردان «برو بیرون» پیشی بگیرد و جایزه را از آن خودش کند.

به نوشته ورایتی، دو فیلم «فارغ‌التحصیلی» و «چهره‌ها مکان‌ها» به ترتیب جوایز بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین فیلم مستند را از آن خود کردند. همچنین در رشته بازیگری نقش مکمل، ویلم دافو برای «پروژه فلوریدا» و لوری متکاف برای ایفای نقش در «لیدی برد» موفق به دریافت جایزه شدند تا در میان جوایز این رشته که تاکنون از سوی حلقه‌های مختلف منتقدان اهدا شده، پیشتاز باشند.

راجر دیکنز با «بلید رانر ۲۰۴۹» جایزه بهترین فیلمبرداری را گرفت. جوایز انجمن ملی منتقدان فیلم امسال به یادبود ریچارد شیکل منتقد و مورخ سینما اهدا شد.

روی‌هم‌رفته، از میان ۵۹ عضو انجمن، ۴۴ نفر در رای‌گیری دیروز (شنبه) شرکت کردند. در سال‌های اخیر، فیلم‌هایی مانند «مهتاب»، «اسپاتلایت»، «وداع با زبان» و «درون لوین دیویس» جایزه بهترین فیلم سال را به نام خود ثبت کرده اند.

93 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *