افتتاح موزه اسکار در سال ۲۰۱۹

موزه اسکار تا یک سال دیگر درهایش را باز می‌کند تا هزاران فیلمنامه، عکس و یادگاری‌هایی از فیلم‌های مختلف را که زیر یک سقف گرد آورده است،‌ عرضه کند.

به گزارش ونیتی‌فر، قرار است در موزه اسکار از عصای سلطنتی کلئوپاترا تا یادگاری‌هایی از شرلی تمپل و سر آرنولد شوراتزنگر در نقش ترمیناتور ارایه شود.

سپتامبر پیش کاترین کندی رییس لوکاس فیلم در یکی از برنامه‌های هالیوودی اعلام کرد موزه آکادمی اسکار که اکنون در لس‌ آنجلس و در بلوار ویلشایر در دست ساخت است شماری از مهمترین یادگاری‌های سینمایی را گرد می‌آورد.

وی در آن نشست اعلام کرد مهمترین موزه سینمایی جهان در دست شکل گیری است.

اکنون اعلام شده موزه اسکار سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد.

این ایده نخستین بار توسط مری پیکفورد و داگلاس فیربنکس مطرح شد و اکنون قرار است در این موزه بیش از ۱۲ میلیون قطعه عکس، ۸۰ هزار فیلمنامه، و ۲۵۰۰ مورد از لباس‌ها، وسایل طراحی صحنه، طراحی مو و تکنولوژی فیلمسازی جمع‌آوری شود.

در این مجموعه از هواپیمای مدلی که در فیلم «بال‌ها»‌ در سال ۱۹۲۷ استفاده شد تا عصای سلطتنی که در فیلم «کلئوپاترا» محصول ۱۹۶۳ در دست الیزابت تیلور بود، خنجر فیلم «بن‌هور» در سال ۱۹۵۹، لباس نیکلاس کیج در فیلم «وحشی در قلب» محصول ۱۹۹۰ و سری که برای آرنولد شوارتزنگر در فیلم «ترمیناتور ۲» در سال ۱۹۹۱ به کار رفت، جای دارد.

دیدن این عناصر از نزدیک به تماشاگران کمک می‌کند تا نگاه کامل‌تری به دنیای سینما داشته باشند.

114 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *