رئیس آکادمی اسکار: اتهام آزار جنسی را تکذیب می‌کنم

جان بیلی رئیس آکادمی اسکار که به آزار جنسی متهم شده است، با انتخاب یک وکیل زبردست خود را برای دفاع در برابر این اتهام آماده می‌کند و  احتمالا حاضر به پذیرش این مساله نیست. اتهام علیه او هفته گذشته مطرح شده بود.

هالیوود ریپورتر نوشته که دیوید شیندلر یک وکیل شاغل در لس آنجلس از سوی بیلی برای دفاع برگزیده شده، اما حاضر به اظهار نظر درباره این مساله نشده است.

هفته گذشته یکی از کمیته‌های فرعی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به ریاست دیوید رابین اتهام را علیه بیلی که رئیس انتخابی آکادمی است، مطرح کرد. هنوز جزئیات این اتهام معلوم نشده و بیلی هم از زمان آغاز تحقیقات اظهار نظر نکرده است.

آکادمی هم به جز یک بیانیه حاضر به فاش کردن جرئیات نشده است.  در این بیانیه که روز ۱۶ مارس انتشار یافت، آمده بود: «آکادمی هر شکایتی را به شکل محرمانه بررسی می‌کند تا از منافع همه طرف‌ها حفاظت کند.»

بیلی ۷۵ ساله تابستان سال گذشته با رای گیری به عنوان رئیس آکادمی انتخاب شد و جای شریل بون ایساکس را گرفت. او قبل از آن به مدت یک دهه مسئول رشته فیلمبرداری آکادمی بود. او که یک سینماگر باسابقه است، در کارنامه خود فیلمبرداری فیلم‌هایی مثل «مردم معمولی» ساخته رابرت ردفورد، «ژیگولوی امریکایی» و »روشنایی روز» هردو به کارگردانی پل شریدر و «در خط آتش» ساخته ولفگانگ پترسون را دارد.

همسر او کارول لیتلتون تدوینگر نامزد اسکار عضو هیات مدیره آکادمی و رئیس شاخه تدوینگران است.

آکادمی بعد از افشاگری‌ها درباره هاروی واینستین و اتهام‌های او مبنی بر آزار جنسی، یک خط ویژه برای طرح شکایت‌ها از چنین آزارهایی در صنعت سینما اختصاص داد تا شاکیان راحت‌تر بتوانند حقوق خود را پیگیری کنند.

80 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *